Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

31.12.2007

Jaký je podíl zemědělců na zvyšování cen potravin, připomenutí aktuálně vyhlášených grantů Jihočeského kraje, informace o rozvoji Zoologické zahrady Ohrada Hluboká nad Vltavou a přání hejtmana Jana Zahradníka do roku 2008 si můžete poslechnout v letošních posledních rozhlasových novinách.

Přehrát Jihočeské rozhlasové noviny.

21.12.2007


Obdivuhodnou rozvahu a pohotovost projevili v noci na 4. prosince žáci třídy ED1 Střední odborné školy elektrotechnické v Hluboké nad Vltavou. Martin Citerbart, Martin Kačaba a Vít Fiřt zvládli na jedničku kritickou situaci, ke které došlo v místním domově mládeže. Jeden z jejich spolubydlících měl vážné zdravotní potíže (selhání centrálního nervového systému) a ocitl se v ohrožení života.
„Pohotová reakce jmenované trojice výrazně napomohla ke stabilizaci zdravotního stavu spolužáka do doby příjezdu lékařské záchranné služby," říká Jitka Jiránková, vedoucí vychovatelka s tím, že ředitel školy udělil žákům pochvalu.

20.12.2007


Sportovcem Jihočeského kraje za rok 2007 se stal krasobruslař Tomáš Verner (BK České Budějovice). Český reprezentant, který získal na letošním ME ve Varšavě stříbrnou medaili a na MS v Tokiu obsadil 4. místo, zvítězil před hokejistou Romanem Turkem (HC Mountfield České Budějovice, který v uplynulém ročníku extraligy byl na 4. místě) a cyklistkou Terezou Huříkovou (Bike klub Vimperk, bronz na ME a 4. místo na MS MTB v cross country do 23 let).
Mezi kolektivy v anketě, jež navázala na předchozích 42. ročníků ankety „Nejlepší sportovec Jihočeského kraje", které od roku 1965 až do roku 2006 pořádal Jihočeský deník a jeho předchůdci, zvítězili volejbalisté VK...

20.12.2007

Krajský úřad Jihočeského kraje oznamuje, že distanční závod v běhu na lyžích s názvem Šumavská osma, který měl odstartovat zítra 21. prosince u dolnobavorské obce Philippsreut jako součást oslav vstupu ČR do schengenského prostoru, se neuskuteční. Důvodem jsou špatné sněhové podmínky na plánované trase, které neumožňují strojovou úpravu běžeckých stop. Po dohodě s dolnobavorskými partnery, kteří se podíleli na organizaci tohoto otevřeného mezinárodního závodu, se Šumavská osma uskuteční v náhradním lednovém či únorovém termínu, jakmile bude i v nižších šumavských polohách dostatek sněhu.
K účasti na zítřejším lyžařském závodě se předběžně přihlásilo přes 50 běžkařů z...

19.12.2007


Ve dnech 10.-13. ledna 2008 se Jihočeský kraj opět představí na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. V nově rekonstruovaném pavilonu V se bude prezentovat na ploše o výměře 210 m2.
„Při minulých ročnících se nám osvědčilo využití audiovizuální techniky, využijeme nyní na podporu prezentace velkoplošnou projekci," říká Vojtěch Srb z odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu krajského úřadu.
Společně s Jihočeským krajem se v expozici představí další jihočeské oblasti, města a subjekty: Dačice, Slavonice, Jindřichův Hradec, Třeboň, Tábor, Strakonice, Milevsko, Písek, Prachatice, Cyklotrans-Nadace jihočeské cyklostezky, Nové...

19.12.2007

Třetí prosincové vydání Jihočeských rozhlasových novin je tak trochu bilanční. Dozvíte se, zda se na jihu umíme vyrovnat s problémy typu drogy či rasová nesnášenlivost, že o jihočeského kapra mají zájem i ve Francii, uslyšíte krátké nahlédnutí do plánů pro příští rok, který bude ve znamení oslav Karla Klostermanna a hezké vánoce Vám popřeje hejtman Jan Zahradník.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

19.12.2007

Krajský úřad Jihočeského kraje oznamuje, že v pondělí 31. prosince 2007 mohou občané své záležitosti vyřídit na jednotlivých odborných útvarech od 8,00 do 14,00 hodin.

Otevírací hodiny podatelny, úřední hodiny matriky, vidimace a legalizace zůstávají zachovány jako v úřední den t.j. od 8,00 do 16,30 hodin.

Pokladní hodiny: 9,00 - 11,30 13,00 - 15,30

Budova úřadu bude veřejně přístupná od 8,00 do 16,30 hodin.

K aktualitě si můžete poslechnout i zvukovou informaci.

 

19.12.2007


Sedm milionů korun je k rozdělení v grantovém programu na podporu výstavby a obnovy vodohospodářské infrastruktury (III. výzva) pro rok 2007/2008, jehož vyhlášení včera schválili krajští radní. Program na podporu výstavby a obnovy vodohospodářské infrastruktury by měl pomoci menším obcím s plněním požadavků evropské legislativy. Nyní vyhlášený grantový program má pouze jedno opatření - Podpora zpracování žádostí - a je zaměřen na podporu zpracování projektových žádostí včetně povinných příloh do Operačního programu životní prostředí, priorita 1 - Zlepšování vodohospodářské struktury, do Programu rozvoje venkova, Opatření III.2.1., podopatření III.2.1.1. - vodovody a...

19.12.2007

Nadace rozvoje občanské společnosti vyhlašuje 2. výzvu k předkládání návrhů projektů do Blokového grantu pro nestátní neziskové organizace Finančních mechanismů EHP/Norska s názvem „Zlepšení života v komunitách prostřednictvím aktivit a služeb NNO". Částka alokovaná pro tuto výzvu je 4,5 mil. €.

Podklady pro žadatele jsou k dispozici v sídle Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), Jelení 196/15, 118 00 Praha 1, tel: 227 217 261, 227 217 263, e-mail: bg@nros.cz, a na internetových stránkách: http://www.nros.cz.

« Předchozí        Aktuální stránka: 455/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku