Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

24.10.2007


Celkem 254 178 korun schválili dnes krajští radní k rozdělení v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Díky tomu obdrží Římskokatolická farnost Rožmberk nad Vltavou na opravy střechy a fasády kostela sv. Mikuláše 60 tisíc korun, paní Zora Baladová na výměnu oken domu v Rožmberku nad Vltavou 55 tisíc korun a Anna Fárová na obnovu atikového štítu a doplnění klempířských konstrukcí zaatikovaných žlabů měšťanského domu ve Slavonicích 139 178 korun.
„Kromě toho doporučíme zastupitelům, aby schválili přidělení dotace ve výši dvanácti tisíc korun městu Blatná na výměnu oken a střešního pláště v Základní škole J. A....

24.10.2007


Rada Jihočeského kraje na dnešním jednání rozhodla, že doporučí krajským zastupitelům, aby schválili poskytnutí finančního příspěvku Českému Krumlovu na závěrečnou etapu sanace Havraní skály ve výši 170 500 korun.
Skálu, která stojí u frekventované silnice směrem na Kaplici, město zajistilo kvůli uvolněným kamenům, které padaly na vozovku a ohrožovaly automobily.
Úprava skály začala loni a skončila letos na konci září. Celý projekt sanace zahrnoval vyčištění a zajištění skalního masivu. Ten nyní pokrývá speciální síť s vysokou pevností.
První etapa prací na silnici pod nemocnicí začalo loni v listopadu a skončila v prosinci. Specialisté nejdříve museli...

22.10.2007

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Tisková konference k výsledkům jednání je ve středu 24.10. od 8:00 hodin v Presscentru KÚJK.
Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 1035/2007)
2. Příspěvky na akce přeshraniční spolupráce (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 1036/2007)
3. Aktualizace seznamu akcí plánovaných k realizaci z převedených finančních prostředků do investičního fondu v roce 2007 (Ing. arch. Schinko, mat. č. RK 1054/2007)
4. Sanace Havraní skály v Českém Krumlově na silnici II/157 - III....

22.10.2007


S prací Rady Jihočeského kraje, úkolech Jihočeského kraje a s chodem krajského úřadu se v úterý seznámí 31členná delegace z norského Sjoeveganu (kraj Troms, okres Salangen). Dvaadvacet studentů, dva ředitelé, čtyři učitelé a jeden vedoucí pobočky z gymnázií IndreTroms VGS a Skjervoy VGS budou diskutovat jak s hejtmanem Janem Zahradníkem, tak i ostatními krajskými radními, jejichž jednání navštíví v půl jedenácté. Představí přitom také projekt, na kterém spolupracují se SOU rybářským Třeboň. Poté si prohlédnou některé prostory krajského úřadu (Secesní sál a sál zastupitelstva) a zúčastní se videokonference s Norskem, která se uskuteční v Presscentru krajského úřadu.

22.10.2007

Nadcházející Den vzniku samostatného československého státu, který si připomeneme v neděli 28. října, budou moci obyvatelé i návštěvníci jižních Čech využít k prohlídce muzeí a dalších kulturních organizací, zřizovaných Jihočeským krajem, které své prostory zpřístupní zdarma. Jihočeský kraj se tak připojuje ke Dni krajů, jehož cílem je nabídnout veřejnosti kulturní prožití státního svátku.
„Od 9:00 do 16:00 hodin si zájemci budou moci zdarma prohlédnout veškeré expozice Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Prácheňského muzea v Písku, Muzea Jindřichohradecka, Regionálního muzea v Českém Krumlově, Prachatického muzea i Muzea středního Pootaví ve Strakonicích....

19.10.2007


Na téma „Služby pro rodinu a prorodinná politika kraje" spolu u středečního kulatého stolu hovořili zaměstnanci odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje a zástupci mateřských center z Jihočeského kraje, která jsou sdružena v Síti mateřských center v ČR. Cílem setkání bylo navázání spolupráce a partnerství v oblasti vytváření prorodinné politiky a podpory mateřských center v Jihočeském kraji jako služby pro rodinu.
Během diskuse se kromě jiného otevřely otázky možného financování činnosti mateřských center, kterým se otevírají možnosti získání finančních prostředků zejména z programů EU, především pak z Operačního programu...

15.10.2007


Celkem jedenáct jihočeských studentů, kteří ve školním roce 2006/2007 obsadili 13 medailových pozic v celostátních kolech předmětových soutěží, vypsaných ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, ocení zítra v 11 hodin představitelé Jihočeského kraje během zasedání krajského zastupitelstva.
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy každoročně vyhlašuje pro žáky základních a středních škol soutěže ve čtyřech oblastech, a sice v oblasti předmětové (někdy je používán termín vědomostní soutěže), dále pak řadu soutěží v oblasti umělecké, v oblasti sportovní a samostatné soutěže v oblasti speciálního školství.
„Mezi nejprestižnější, nejvýznamnější a...

12.10.2007

Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou přístupná veřejnosti. Materiály pro jednání jsou zveřejněny na stránkách kraje.

Návrh programu:
1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 350/2007)
2. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 358/2007)
3. Informace o jednání Rady Asociace krajů (RNDr. Zahradník, č.t....

12.10.2007

Jihočeská centrála cestovního ruchu mapovala v průběhu roku 2007 ve spolupráci s partnery z Čech i příhraničních oblastí Bavorska možnosti pro provozování aktivit in-line skating a nordic walking. Pro tyto nově se rozvíjející aktivity, které jsou vhodné i pro rozvoj cestovního ruchu jako formy šetrné k životnímu prostředí, existují v oblasti jižních Čech a Šumavy velmi dobré podmínky.

In-line skating, neboli bruslení na kolečkových bruslích s kolečky v jedné řadě, je stále oblíbenějším sportem, který lze rekreačně provozovat stejně jako např. cyklistiku. Infrastruktura pro tento sport - především trasy pro in-line skating - však vyžadují vyšší kvalitu povrchu stezek, kde...

« Předchozí        Aktuální stránka: 466/528        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku