Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

25.06.2007

V sobotu 23.června 2007 skončilo pětidenní sportovní zápolení na Hrách III.letní olympiády dětí a mládeže České republiky, které hostilo z pověření Českého olympijského výboru severočeské krajské město Ústí nad Labem.
Z jihočeských sportovců získalo nejpočetnější kolekci medailí družstvo mladých atletů a atletek, a sice 4 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové. Olympijskými vítězi se stali Marek Pršín ve skoku dalekém, Martin Šťastný v hodu oštěpem, Eva Führerová v běhu na 800 metrů a štafeta na 4 x 60 metrů starších děvčat ve složení Lucie Šetelíková, Simona Havlová, Michala Budínová a Markéta Mikešová.
Druhou nejúspěšnější výpravou byli mladí plavci. Získali celkem 9...

22.06.2007

Dne 22. června 2007 se v Lipně nad Vltavou v Jihočeském kraji uskutečnilo 19. zasedání Rady Asociace krajů České republiky. Zúčastnilo se jej 11 hejtmanů.

Jedním z nejvýznamnějších bodů jednání byla diskuse o novele zákona o rozpočtovém určení daní. Hejtmani se shodli na nutnosti úpravy tohoto zákona v souvislosti s vývojem státního rozpočtu. K tomuto bodu hejtmani také vydali samostatné vyjádření (viz samostatný dokument níže).

Rada AKČR opětovně jednala s generálním ředitelem Lesů ČR Jiřím Holickým o podílu krajů na řídící struktuře tohoto státního podniku. „Očekávali jsme, že uslyšíme od pana generálního ředitele jasnou vizi o dalším vedení Lesů ČR....

22.06.2007

Mladí jihočeští reprezentanti v atletice a v plavání doplnili kolekci osmi olympijských medailí z prvního dne na zatím celkových patnáct. Plavec Martin Rus má již druhé zlato za nejrychlejší dvoustovku znak a ještě dokázal doplavat pro své druhé stříbro na trati 100 m volný způsob. Jakub Srnka získal ještě bronzovou medaili na trati 200 m prsa a tak se plavecká reprezentace Jihočeského kraje bude pyšnit celkovým počtem devíti medailí.
Jihočeští atleti vybojovali ve svém druhém soutěžním dnu celkem dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Štěpán Podlaha byl druhý na hladké šedesátce, na stejné trati získala stříbro i Simona Havlová. Markéta Mikešová si výkonem 561 cm v dálce...

22.06.2007

Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou přístupná veřejnosti. Materiály pro jednání jsou zveřejněny na stránkách kraje.

Návrh programu:

1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje
2. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje
3. Informace o jednání Rady Asociace krajů
4. Zpráva o vyřizování podnětů a připomínek zastupitelů Jihočeského kraje
5. Závěrečný účet...

21.06.2007

Po prvním soutěžním dnu Her III. letní olympiády dětí a mládeže v Ústeckém kraji mají Jihočeši hned 4 olympijské vítěze. První zlatou medaili získal cyklista Jakub Beneš ve sprintu, druhou přidal mladý atlet Marek Pršín skokem 640 cm do dálky, další dvě zlata „vylovili" z ústeckého bazénu plavci Martin Rus (100 m.znak) a Jakub Srnka (200 m polohový závod).
Všechny zbývající medaile pak patří už jenom plavcům. Martin Rus si doplaval ještě pro stříbro na 200 m volný způsob, Adam Zaňka přidal stříbro na 100 m prsa a pro stříbrné medaile si doplavala i jihočeská štafeta na 4x50 m polohový závod ve složení Srnka, Zaňka, Valenta a Roháček.
Nejúspěšnější jihočeský...

21.06.2007


Ministerstvo životního prostředí České republiky, odbor posuzování vlivů na životní prostředí a IPPC, předal Jihočeskému kraji závěr posuzování vlivů koncepce "Programu rozvoje Jihočeského kraje 2007-2013" na životní prostředí podle zákona č. 100/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Tento závěr byl dne 20.6.2007 zveřejněn na úřední desce Jihočeského kraje, kde je možno se s ním seznámit. K dispozici je také na odboru regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic krajského úřadu.

20.06.2007


Národní projekt IQ Auto, jehož cílem je především vytvoření trvalého partnerství firem, škol a úřadů práce se zástupci krajů, průmyslových odvětví a zainteresovaných ministerstev (MŠMT, MPSV,MPO), má za sebou druhou hodnotící zprávu. Pro Jihočeský kraj, který se účastí v tomto projektu snaží udržovat vysokou úroveň škol s technickými obory v úzké součinnosti se zaměstnavateli, dopadlo hodnocení velice příznivě.
„Jihočeský kraj vykazuje mezi ostatními kraji zatím nejvyšší míru přidané hodnoty, neboť Regionální vzdělávací centrum projektu IQ Auto v Českých Budějovicích zorganizovalo za uplynulých šest měsíců sedm odborných seminářů s účastí 147 učitelů...

20.06.2007

Stavba křižovatky na Nově Hospodě u Písku není ohrožena. Vyplývá to z informace, kterou dnes obdržel jihočeský hejtman Jan Zahradník."Ministerstvo dopravy uvolnilo 350 milionů korun pro stavbu mimoúrovňové křižovatky na rychlostní komunikaci R4. Znamená to, že do konce roku bude křižovatka uvedena do provozu, přičemž do poloviny příštího roku by celá stavba, včetně terénních úprav, měla být dokončena. Pro Jihočeský kraj je to potěšitelná zpráva, neboť se jedná o důležitý dopravní uzel od Strakonic, Plzně či Písku na trase z Prahy do jižních Čech," řekl Jan Zahradník. Stát, který prostřednictvím ministerstva dopravy celou stavbu financuje, tak odvrátil obavy, že...

19.06.2007


V září, nejpozději v říjnu, by mělo být z rakouské strany jasno, zda dojde k obnovení železničního spojení mezi Slavonicemi a Fratres. U příležitosti včerejšího podpisu „Pracovního programu na roky 2006-2009" mezi spolkovou zemí Dolní Rakousy a kraji Jihočeským, Jihomoravským a Vysočina to v Mikulově řekl dolnorakouský hejtman Erwin Pröll. Reagoval tak na slova jihočeského hejtmana Jan Zahradníka, který v této souvislosti vyzdvihl význam meziregionální osobní dopravy pro rozvoj turistiky.
„Znovuzprovoznění této tratě má na české straně podporu a věříme, že tomu tak nakonec bude i na straně rakouské," uvedl Jan Zahradník.
Toho podpořil...

« Předchozí        Aktuální stránka: 472/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku