Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

23.04.2007


Jihočeský kraj vyhlašuje pro studenty vyšších odborných škol a vysokých škol první kolo soutěže o nejlepší studentskou odbornou práci s tématikou cestovního ruchu. Cílem soutěže je podporovat zájem studentů na řešení aktuálních problému cestovního ruchu. Více v příslušné rubrice Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

20.04.2007

Jihočeský kraj prodá rodinný dům čp. 604 postavený na stavební parcele KN č. 575/4, včetně všech jeho součástí a příslušenství, venkovních úprav a včetně pozemkové parcely KN č. 1961/76 o výměře 95 m2, zahrada, která je zapsána u Katastrálního úřadu pro Jihočeský kraj, Katastrální pracoviště Písek v katastru nemovitostí na LV č. 722 pro obec a k. ú. Milevsko.

Své nabídky podávejte v podatelně krajského úřadu nebo v sekretariátu odboru dopravy a silničního hospodářství v písemné formě osobně nebo doporučeně poštou v uzavřených obálkách označených „Rodinný dům v Milevsku" a opatřených na uzavření razítkem, případně podpisem uchazeče, je-li fyzickou osobou či...

20.04.2007

Jedenáctičlená delegace zástupců tureckých EU Info Relays navštívila v tomto týdnu Českou republiku. Jeden den strávili v Praze, kde navštívili Zastoupení Evropské komise, Eurodesk a další instituce zabývající se informováním o evropských záležitostech.
Ve středu přijeli do Českých Budějovic, aby se seznámili s fungováním Europe Direct Krajského úřadu Jihočeského kraje a také představili několika studentům Vysoké školy evropských a regionálních studií své názory na další rozšiřování Evropské unie.

„Turecko je velmi lidnatá země, v níž žije přes 70 milionů obyvatel. Nikdy nejste sami na ulici nebo v dopravních prostředcích. Když jsme přijeli do České republiky,...

20.04.2007

Víte proč je významný den 9. květen? V tento den, před 50 lety, představil Robert Schumann svůj návrh na zlepšení organizace v Evropě jako nezbytné podmínky pro udržení mírových vztahů po druhé světové válce. Schumann chtěl především vytvořit organizované trhy uhlí a oceli, protože představovaly klíčová odvětví i pro „válečný průmysl". Jeho cílem byl vznik společného trhu uhlí a oceli, nad nímž by dohlížel nezávislý řídící orgán. Tento den je označován jako „Den Evropy" a považuje se za počátek budování společenství, jež se přeměnilo v Evropskou unii.
9. květen - „Den Evropy", se stal jedním z evropských symbolů. Den Evropy představuje...

18.04.2007


Pamětní listy Jihočeského kraje jako uznání za vynikající reprezentaci předal dnes hejtman Jan Zahradník osmi jihočeským policistům, kteří v druhé polovině března reprezentovali spolu s dalšími českými policisty a hasiči Českou republiku na Světových hrách policistů a hasičů v australském Adelaide.
V konkurenci mezi 12 000 účastníky získali Jihočeši neuvěřitelných 19 cenných kovů, z toho devět zlatých, dvě stříbrné a osm bronzových medailí.
„Byl jsem již na pátých světových hrách a musím se přiznat, že v Austrálii to byl jeden z nejtěžších závodů mojí kariéry," řekl Jan Pinc, držitel dvou zlatých medailí za disciplíny push pull a bech press.
...

16.04.2007


Ve středu 18. 4. přijme jihočeský hejtman Jan Zahradník jihočeské účastníky Světových her policistů a hasičů v Austrálii, jejichž výpravu podpořil Jihočeský kraj příspěvkem v celkové výši 200 tis.Kč. Bližší informace o jejich úspěšné reprezentaci a počtu medailí, které vybojovali, naleznete na těchto stránkách.

13.04.2007

V sobotu 14.4.2007 od 8,00 budou servery Jihočeského kraje z technických důvodů dočasně nedostupné. Obnovení dostupnosti závisí na dokončení prací dodavatelem (plánovaná výměna klimatizačních jednotek) a předpokládá se nejdříve v odpoledních hodinách. Všem uživatelům se předem omlouváme za dočasnou nedostupnost stránek Jihočeského kraje.

13.04.2007

Již od pondělí budou řidiči muset čelit dílčímu omezení průjezdnosti silnice II/145, vedoucí z Husince až na hranice Jihočeské kraje s krajem Plzeňským. Důvodem bude zahájení nutného odstranění vad na zhruba polovině nově opraveného, 35 km dlouhého úseku komunikace. To je podmínkou pro převzetí stavby, kterou si Jihočeský kraj vloni objednal na základě nejvýhodnější cenové nabídky pro realizaci veřejné zakázky od firmy Imos Brno, a.s. „Už před převzetím stavby od zhotovitele v říjnu minulého roku nám technologické zkoušky prokázaly vady na krycí i ložné vrstvě. Na jejich základě byl stanoven druh i rozsah oprav, které jsme u něj uplatnili. Termín pro jejich provedení jsme...

12.04.2007


Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro od 10:00 hodin. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou přístupná veřejnosti. Materiály pro jednání jsou zveřejnené na stránkách kraje.

Návrh programu:

1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č.t. 90/2007)
2. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č.t. 138/2007)
3. Informace o jednání Rady...

« Předchozí        Aktuální stránka: 483/528        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku