Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

22.01.2007

Nejpozději do 10. února se mohou jihočeská města a obce ucházet o nominaci do celostátního kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby.
Tak jako v loňském roce odborná komise Krajského úřadu Jihočeského kraje vybere v každé kategorii jednoho zástupce do celostátního kola. Cílem soutěže, která je rozdělena na webové stránky měst, webové stránky obcí a elektronické služby, je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb.
Nominovány mohou být jen webové stránky, které obsahují povinně zveřejňované informace. Hodnotit se bude rovněž dodržení vybraných pravidel pro tvorbu veřejně přístupných...

19.01.2007

Řešení následků vichřice, která se v noci na pátek přehnala rovněž přes území Jihočeského kraje, bylo předmětem pracovního jednání, které operativně svolal na dnešní sedmou hodinu ranní jihočeský hejtman Jan Zahradník. Zúčastnili se ho zástupci Hasičského záchranného sboru, Správy a údržby silnic Jihočeského kraje, distributorské firmy E.ON a krajského úřadu.
Na území kraje jsou zaznamenány poruchy na 83 kmenových vedeních vysokého napětí, jejichž odstraňování komplikuje nedostupnost zejména na silnicích III. třídy. Bez světla se tak ocitly obce a města zejména na Českokrumlovsku, Jindřichohradecku a Prachaticku. Rovněž v dalších okresech došlo k přerušení dodávek...

17.01.2007


Od dnešního dne, tj. středy 17. ledna, se mohou zájemci ucházet o finanční dotaci v osmi grantových programech, které na svém jednání vyhlásila Rada Jihočeského kraje v rámci Akčního plánu Programu rozvoje kraje na rok 2007. Celkem je na tyto granty vyčleněno 38,4 milionu korun. Jedná se o granty na:

  • zpracování projektů do budoucích dotačních programů v oblasti infrastruktury
  • podporu regionálních letišť na území JK
  • modernizaci dětských dopravních hřišť a jejich vybavení
  • budování atletických drah s umělým povrchem
  • rekonstrukci a obnovu vybavení stávajících sportovišť
  • produkty a služby v cestovních ruchu
  • rozvoj...
15.01.2007

Jednání se koná v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Tisková konference k výsledkům jednání bude ve středu 17.1. od 8:00 hod v Presscentru KÚ JK.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 82/2007), dodatečně
2. Stálá kancelář Jihočeského kraje v Bruselu, zpráva o činnosti v roce 2006 a návrh hlavních aktivit na rok 2007 (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 72/2007)
3. Pracovní postup pro tvorbu materiálů určených k projednání Radou a Zastupitelstvem Jihočeského kraje - změna č. 3 (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 29/2007)
4. Odměny a paušály...

11.01.2007

Od 1.1.2007 vstoupil v účinnost zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, který zcela zásadním způsobem mění financování celého sektoru sociálních služeb. Tento zákon v § 95 písm. d) stanovuje, že kraj: „zpracovává střednědobý plán rozvoje sociálních služeb ve spolupráci s obcemi na území kraje, se zástupci poskytovatelů sociálních služeb a se zástupci osob, kterým jsou poskytovány sociální služby."

Jihočeský kraj si je plně vědom naléhavé potřeby zpracování střednědobého plánu rozvoje soc. služeb v členění minimálně dle území jednotlivých obcí s rozšířenou působností ve svém regionu. Z tohoto důvodu zahájil ve spolupráci s Vysokou školou evropských a...

11.01.2007

Na třech bezprostředních krocích v zájmu řešení nelegálního uložení odpadu v obci Hůry na Českobudějovicku se domluvili účastníci dnešního jednání, které svolal jihočeský hejtman Jan Zahradník. Zúčastnili se ho Ladislav Krátký, ředitel oblastní pobočky České inspekce životního prostředí a starostka obce Hůry Magdaléna Kubínová, dále krajský radní pro oblast životního prostředí, zemědělství a lesnictví Jiří Netík, ředitel krajského úřadu Luboš Průša a pracovníci úřadu zodpovědní za oblast odpadového hospodářství.
Zúčastnění se dohodli, že krajský úřad zruší firmě Profiakont všechny zbylé souhlasy k nakládání s opady, obecní úřad Hůry podá žalobu na vyklizení pozemku a...

10.01.2007


Zcela zdarma budou mít autobusovou přepravu na území Jihočeského kraje důchodci, kteří jsou členy Českého svazu bojovníků za svobodu, Konfederace politických vězňů a Svazu PTP-VTNP. Rozhodla o tom Rada Jihočeského kraje na svém úterním jednání. „Jedná se o občany kraje, kteří v různých etapách historie našeho národa bojovali za svobodu, mnohdy s nasazením vlastních životů i osudů svých rodin a bezesporu si zaslouží náš vděk a úctu. Kraj tak reaguje na skutečnost, že povinnost poskytovat bezplatnou přepravu této skupině občanů, která původně platila celostátně, ministerstvo financí už od loňského roku zrušilo,"řekl jihočeský hejtman Jan Zahradník.
Nárok na...

10.01.2007

Další čtyři stavby na silnicích II. třídy odstartovala včera Rada Jihočeského kraje schválením oznámení otevřeného zadávacího řízení na chystané zakázky.
Jedná se o opravu povrchu silnice II/163 na Českokrumlovsku v úseku od křižovatky se silnicí II/160 až po křižovatku se silnicí III/1618 v celkové délce 2,75 km. Další oprava povrchu čeká komunikaci II/406 v pěti kilometrovém úseku Dačice - Velký Pěčín k hranici kraje. Třetí významnou chystanou stavbou je přeložka silnice II/135, vedoucí v současné době přes náměstí v Soběslavi na okraj města mezi zastavěnou část a průmyslovou zónu. Nová silnice o délce necelého 1 km bude umístěna mezi stávající silnici I/3 (Praha-České...

9.01.2007

Ke dni 19. ledna 2007 vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj ukončení přijímání žádostí o dotace podle výzvy č. 2 ze dne 20. září 2006, v rámci programu 217 117 Obnova obecního a krajského majetku postiženého živelní nebo jinou pohromou. Podrobnější informace naleznete na těchto stránkách Ministerstva pro místní rozvoj.

« Předchozí        Aktuální stránka: 485/522        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku