Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

návštěvnice výstavy Náš milovaný Boršov (125.71 KB) 4.01.2017

Náš milovaný Boršov je název výstavy, která byla na včerejší vernisáži 3. ledna zahájena v hlavní budově JčK. Obec Boršov nad Vltavou se zde ve třech patrech prezentuje okolo centrálního schodiště jako moderní obec, která v roce 2016 byla v jižních Čechách vyhodnocena jako 2. v soutěži Vesnice roku, jako 2. v soutěži Nejlepší knihovna roku v rámci České republiky, jako vítěz okresního přeboru v třídění odpadu v obcích do dvou tisíc obyvatel.
"Z vystavovaných artefaktů zaujme originál vrtule ze sestřeleného mustangu P-51, nýty ze železničního mostu (stejný výrobce je dodal i na Titanic a na most v...

3.01.2017

Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje informuje obce Jihočeského kraje, že Odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra vyhlásil dotační Program prevence kriminality na rok 2017. Výzvu k podávání žádostí o poskytnutí dotace s příslušnými dokumenty naleznete zde. Žádosti vč. příloh se zasílají nejpozději do 31. 1. 2017 na adresu KÚ Jihočeského kraje, Odbor sociálních věcí (k rukám Mgr. Veroniky Švehlové Bullové), U Zimního...

2.01.2017

Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje informuje poskytovatele sociálních služeb, že dle „Metodiky pro poskytování účelové dotace z rozpočtu Jihočeského kraje poskytovatelům sociálních služeb v roce 2016" (dále jen „Metodika") je příjemce dotace povinen provést finanční vyúčtování poskytnuté účelové dotace za období týkající se celého roku 2016 na formulářích uvedených v Příloze č. 4 Metodiky a vypořádání dotace na formuláři uvedeném v Příloze č. 5 této Metodiky, a to do nejpozději do 25. 1. 2017.
Veškeré informace, včetně potřebných tiskopisů jsou ke stažení ...

Foto aktualita (34.61 KB) 21.12.2016

Ve velkém sále kulturního domu Metropol v Českých Budějovicích se v úterý 20. 12. 2016 konalo již tradiční slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Jihočeského kraje. Jihočeským sportovcem roku byl vyhlášen krasobruslař Martin Bidař (Bruslařský klub České Budějovice), mj. mistr světa juniorů ve sportovní dvojici.

Další pořadí v kategorii jednotlivců:

2. Martin Šonka (letecká akrobacie, Aero Tábor)
mistr ČR, mistr Evropy, 9. místo Red Bull Air Race

3. Anežka Paloudová (kanoistika, SK Vltava Český Krumlov)
MS ve sjezdu na divoké vodě, klasický sjezd – 1. místo, MS družstev ve...

20.12.2016

Zastupitelstvo Jihočeského kraje svým usnesením č. 31/2016/ZK-2 ze dne 15. 12. 2016 schválilo aktualizaci sítě sociálních služeb, která je přílohou Akčního plánu Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2017. Změny se týkají sociálních služeb, které již jsou součásti krajské sítě, a jedná se zejména o změny právní formy některých poskytovatelů sociálních služeb, kapacity služby, ukončení poskytování sociální služby, resp. některé z forem poskytování služby k 1. 1. 2017 apod. V souladu s výše uvedeným usnesením zastupitelstva kraje byla upravena příloha Akčního plánu Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2017...

Radní Jihočeského kraje hlasují na zasedání Zastupitelstva dne 15. 12. 2016  (153.97 KB) 15.12.2016

S celkovými příjmy 12 151 679 200 a výdaji 12 736 727 300 korun počítá rozpočet Jihočeského kraje na rok 2017. Ve čtvrtek 15. prosince jej schválili krajští zastupitelé, když z celkového počtu 48 přítomných hlasovalo 34 pro, proti nebyl nikdo a 14 se zdrželo. Sedm zastupitelů nebylo přítomno.
Z rozdílu mezi navrženými příjmy a výdaji vyplývá, že výsledkem je schodek ve výši 585 048 100 korun. „Jako dobří hospodáři pokryjeme tento schodek ze svých zdrojů," uvedl hejtman Jiří Zimola.


Kraj nepočítá s žádným čerpáním úvěrů. Naopak garantuje splacení


Díky...

Foto aktualita (8.21 KB) 15.12.2016

Kraj dokončil projekt „Materiálně technické vybavení JSDHO" jehož cílem bylo zlepšit komunikaci jednotek dobrovolných hasičů (JSDHO) v kategoriích JPO II a JPO III s operačním a informačním střediskem HZS JčK (OPIS HZS JčK) při vyžádání jednotky k zásahu i při řešení události přímo na místě. Společným nákupem prostřednictvím Jihočeského kraje je za celkovou částku 9 mil Kč zajištěno jednotné vybavení jednotek s využitím společné infrastruktury komunikačního systému využívaného složkami IZS a MV i úspora finančních prostředků při uplatnění množstevních slev.

Projekt vycházel z požadavků JSDHO na společném setkání v roce 2014. Počátkem roku 2015 krajský úřad...

Foto aktualita (8.21 KB) 15.12.2016

Dobrovolní hasiči v deseti odlehlých obcích Jihočeského kraje budou mít k dispozici externí defibrilátory v celkové hodnotě 600 tis. Kč. S jejich pomocí poskytnou první pomoc v místech s problematickou dojezdovou vzdáleností záchranných služeb, kde je zároveň riziko zvýšených zdravotních komplikací (velká koncentrace lidí, vyšší fyzická a psychická zátěž, příhraniční oblasti). Projekt Jihočeského kraje zpracovaný ve spolupráci se záchrannou službou a hasiči má název „First Responder" a byl podpořen Nadací ČEZ. Jeho realizaci ve čtvrtek 15.12. schválilo zastupitelstvo Jčk.
Včasné zahájení základní neodkladné resuscitace a její správné provádění může mít...

Foto aktualita (231.49 KB) 14.12.2016

Studenty a žáky z posledních školních skupin v letošním roce provedou kromě průvodců také čeští vědci, kteří pracují přímo ve švýcarském CERNu. Stejnou příležitost zúčastnit se nevšední prohlídky budou mít také zájemci z řad veřejnosti.

Návštěvníky, kteří ve čtvrtek 22. prosince mezi 10. a 16. hodinou zavítají do pavilonu B4 na českobudějovickém výstavišti, čeká mimořádná příležitost potkat zde české vědce - zaměstnance CERNu. „Občas ve volném čase pomáháme při prezentacích, v CERNu provádíme návštěvy, děláme přednášky a podobně. Rádi využijeme vánoční návštěvy České republiky a při té příležitosti přijedeme do Českých Budějovic, abychom se podívali,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 50/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku