Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

2.03.2006

Návrh usnesení Bezpečnostní rady státu k informaci o připravenosti České republiky na řešení problematiky ptačí chřipky vzala dnes na vědomí Bezpečnostní rada Jihočeského kraje, jejíž mimořádné zasedání svolal jihočeský hejtman Jan Zahradník.
Bezpečnostní rada kraje se zabývala i stavem připravenosti pro případ zjištění a potvrzení výskytu ptačí chřipky na území kraje. Konstatovala, že jednotlivé složky integrovaného záchranného systému i ostatní dotčené instituce přijaly preventivní opatření a mají v rámci svých kompetencí jasně stanovené postupy pro likvidaci ohniska nákazy, zamezení jejího šíření a odstraňování následků.
Krajský úřad v součinnosti s Krajskou...

27.02.2006

Letos byly opět uděleny TTG Travel Awards, ceny, které jsou oceněním nejlepších subjektů v cestovním ruchu za uplynulý rok. V loňském roce se zcela změnil systém volby, která proběhla poprvé dvoukolově. V první etapě byly uveřejněny nominace TTG Travel Awards v 17 kategoriích. Novinkou letošního hlasování bylo zavedení tzv. divoké karty, po jedné v každé kategorii, takže nominace byly doplněny i návrhy čtenářů. Do celkového výčtu přibyly i dvě další kategorie - Nejlepší hotel a Nejlepší webové stránky v oblasti cestovního ruchu -, do nichž své kandidáty nominovali pouze čtenáři. Druhou etapou letošních TTG Travel Awards bylo vlastní hlasování, které probíhalo od 3. do 31. ledna...

27.02.2006

Jihočeský kraj zvažuje další možnost pro přemístění Mezinárodního muzea keramiky ze současných prostor v Bechyni, kde mu nájemní smlouva končí k říjnu letošního roku.. „Obdrželi jsme nabídku od Františka Vehovského, superiora milevského premonstrátského kláštera na umístění muzea keramiky do některého z tamějších objektů, pro které se hledá plnohodnotné využití. Každopádně využijeme pozvání na prohlídku románského konventu i barokní budovy s malovanými stropy, které by údajně mohly připadat v úvahu," řekl František Štangl, krajský radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
Jihočeský kraj, co by zřizovatel Alšovy jihočeské galerie, jíž je...

27.02.2006


Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro od 10,00 hodin. Zasedání je přístupné veřejnosti.

Návrh programu:

1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 30/2006)
2. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 31/2006)
3. Informace o jednání Rady Asociace krajů ČR (RNDr. Zahradník, č.t. 40/2006)
4. Výroční zpráva o stavu a rozvoji vzdělávací soustavy v kraji za školní rok 2004/2005 (Ing. Bc. Hrdinová, č.t. 18/2006)
5. Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy v kraji na období...

24.02.2006

Posílit zájem zahraničních turistů o jižní Čechy a nabídnout jim celou škálu možností pro rekreaci i poznání, to je smyslem letošní účasti Jihočeského kraje na dvanácti významných veletrzích cestovního ruchu.
„V cestovním ruchu platí, že těžiště přípravy na letní sezónu je v zimě, a tak v současné době máme již za sebou prezentace Jihočeského kraje na šesti prestižních veletrzích. Zaměření expozic a turistických nabídek přizpůsobujeme charakteru jednotlivých veletrhů. Například tradiční lednový veletrh VACANTIE UTRECHT, který je největším svého druhu v Holandsku, odkud k nám přijíždí druhý nejvyšší počet zahraničních hostů, bývá zaměřen především na šetrnější formy...

24.02.2006

V letošní celostátní soutěži Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí budou jihočeské barvy reprezentovat Bechyně, Řípec a České Budějovice. O jejich nominaci rozhodl jihočeský hejtman Jan Zahradník na základě doporučení odborné komise, která podle stanov soutěže posuzovala kromě uživatelských předností i bezbariérovou přístupnost webových stránek a splnění požadavků zákona o svobodném přístupu k informacím.
Jako nejlepší v kategorii měst vyhodnotila jihočeská komise internetové stránky Bechyně, do kategorie pro obce doporučila Řípec. Město České Budějovice se bude v celostátním klání ucházet o ceny nejvyšší v kategorii nejlepší elektronická...

24.02.2006

Setkáním zástupců neziskových organizací a úspěšných podnikatelů vyvrcholí v pondělí „Měsíc pro neziskový sektor v Třeboni", který připravila Třeboňská rozvojová společnost s Nadací pro vydru. Společného večera se zúčastní i jihočeský hejtman Jan Zahradník.
„Vážím si práce, kterou neziskové organizace odvádějí v našem kraji zejména na poli kulturním, sportovním, sociálním i ekologickém. Sdružují jak odborníky v daném oboru, tak i osobnosti s nepřehlédnutelnou dávkou nadšení pro věc. Myslím si, že právě v tomto ohledu mají mnoho společného s úspěšnými podnikateli. Jihočeský kraj podporuje konkrétní aktivity neziskových organizací formou grantových programů...

24.02.2006

Jménem svým i obyvatel Jihočeského kraje zaslal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník blahopřání Kateřině Neumannové k získání zlaté olympijské medaile v závodě na 30 km volnou technikou. "Díky za mimořádný sportovní zážitek, Jihočeský kraj má ve Vás opravdovou královnu," napsal Jan Zahradník v dopise, odeslaném faxem na adresu českého olympijského domu. Zároveň vyjádřil naději, že bude moci poblahopřát Kateřině Neumannové i osobně při setkání v českobudějovickém sídle Jihočeského kraje.

23.02.2006


Metodický nácvik uspořádání pracoviště krizového štábu Jihočeského kraje se zaměřením na prověření materiálně-technického vybavení a spojení, bylo cílem dnešního cvičení krizového štábu, které se uskutečnilo v budově krajského úřadu. Poprvé tak prošlo naostro zkouškou nové technické vybavení, na jehož zakoupení byl určen finanční dar ve výši 500 tisíc korun, který Jihočeskému kraji loni v březnu poskytla Nadace Duhová energie společnosti ČEZ. „Nové vybavení krizového štábu zvýšilo jeho mobilitu, akceschopnost a technickou úroveň. Umožňuje nám přijímat informace a v reálném čase rozhodovat tak, aby hejtman v pozici předsedy krizového štábu mohl účinně koordinovat...

« Předchozí        Aktuální stránka: 500/512        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku