Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Velikonoce na Hluboké letos znovu nabídnou unikátní obří kraslice. (255.18 KB) 14.03.2016

Velikonoce v Hluboké nad Vltavou znovu nabídnou obyvatelům a návštěvníkům města unikátní Stezku za obřími kraslicemi. Organizátoři pro letošek přichystali hned několik novinek. Generálním partnerem akce je od jejího zrodu Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ.

„Jde o originální myšlenku, v níž se vzájemně prolínají různé oblasti, které dlouhodobě podporujeme, ať už je to podpora handicapovaných, sport, kultura, nebo volnočasové aktivity pro všechny generace. Součástí akce je navíc sbírka, jejíž výtěžek pomůže konkrétnímu handicapovanému člověku," uvedl vedoucí Útvaru komunikace Jaderné elektrárny Temelín Petr Šuleř.

V loňském roce účastníci charitativního...

11.03.2016

Odbor rodinné politiky a politiky stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v rámci zlepšení obtížné situace rodičů s nejmenšími dětmi při sladění práce a péče prostřednictvím zajištění dostupných služeb péče o děti, a umožnění jejich snadnějšímu návratu do zaměstnání, připravuje zahájení pilotního ověření zřízení a provozu mikrojeslí v obcích ČR.

MPSV ČR by rádo podpořilo ty obce, které se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zařízení pro nejmenší děti, a tím zároveň přispěli k řešení finanční nedostupnosti soukromých zařízení pro předškolní děti.

Mikrojesle jsou koncipovány jako veřejná služba péče o děti, která nabízí pravidelnou profesionální péči o děti od...

11.03.2016

Nová bezpečnostní opatření začínají platit v obou budovách Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích v pondělí 14. března 2016. Přičemž do 1. dubna se bude jednat o zkušební provoz, který přejde od 4. dubna do provozu plnohodnotného.

Usnesení Ústředního krizového štábu z listopadu 2014 k vyhlášení „I. stupně bezpečnostní ochrany objektů státní správy na území České republiky", které bylo dodatečně schváleno Bezpečnostní radou státu v prosinci 2014, doporučilo orgánům samosprávy na území České republiky posílit existující opatření při ochraně objektů.

Ke dni 1. prosince 2014 byla u Jihočeského kraje přijata nezbytná opatření, která byla...

Foto: Hejtman Jiří Zimola na úterním cvičení v Dolním Dvořišti. (534.55 KB) 10.03.2016


Bezpečí Jihočechů je pro nás naprostou prioritou. Hejtman Jiří Zimola to řekl během úterního cvičení na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti. Policie ve spolupráci s celníky v jeho rámci zavedla kontroly na státních hranicích s Rakouskem. Jeho cílem pak bylo ověření postupů při příchodu většího počtu migrantů včetně činnosti na vybudovaných registračních místech.

„Pondělní jednání v Bruselu ukázala, že Evropa není schopna společného postupu a Turecko že si s námi jen hraje a obírá nás o peníze. Migrační vlna tedy bude určitě pokračovat a já jsem se dnes osobně přijel přesvědčit do Dolního...

Foto:Předávání techniky JSDHO. (492.92 KB) 8.03.2016


Lépe komunikovat se svými profesionálními kolegy a rychleji dorazit na místo zásahu mohou jihočeští dobrovolní hasiči. Pomůže jim k tomu technika, na jejíž zakoupení jim přispěl částkou 4,5 milionu korun kraj. Ten uvedenou sumu, coby peněžní příspěvek, získal od Nadace ČEZ k zajištění připravenosti kraje na řešení krizových situací. Komunikační techniku převzali dobrovolní hasiči od představitelů kraje a Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje (HZS JčK) v úterý 8. března. Je určena pro jednotky, které jsou určeny k zásahu mimo území obce, která tuto jednotku zřizuje, tedy tzv. jednotky kategorie JPO II a JPO III.

V rámci 1. etapy společného projektu...

Foto: U nás v kraji 4.3.2016. (398.47 KB) 4.03.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Na snímku hejtman Jiří Zimola a krajský radní Jaromír Novák gratulují Ondřeji Mánkovi. (409.54 KB) 3.03.2016


Jménem svým i dalších představitelů Jihočeského kraje vám blahopřeji k dosaženým úspěchům a zároveň vám děkuji za vzornou reprezentaci našeho regionu na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2016. Hejtman Jiří Zimola to řekl na setkání s mladými jihočeskými medailisty ve čtvrtek 3. března.
Hry se konaly v Ústeckém kraji od 17. do 21. ledna a Jihočeský kraj na nich reprezentovalo 77 dětí ze zhruba 40 základních a středních škol, které doprovázelo 18 trenérů. „Domů přivezli celkem 12 medailí, z toho pět zlatých, šest stříbrných a jednu bronzovou. V bodování krajů pak skončili na celkovém pátém místě," upřesnil Zimola.

Podle hejtmana...

2.03.2016

Odbor rodinné politiky a politiky stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Stálou komisí pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny PSP ČR ve spolupráci s Asociací center pro rodinu, Sítí mateřských center a Svazem měst a obcí ČR vyhlašuje nový ročník soutěže „Obec přátelská rodině 2015". Podmínky soutěže „Obec přátelská rodině 2015", Metodiku Ministerstva práce a sociálních věcí pro poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu na rok 2016 obcím v soutěži „Obec přátelská rodině 2015", Přihlášku do soutěže „Obec přátelská rodině", Zásady hodnocení obcí v rámci soutěže" Obec přátelská rodině 2015" a...

Foto: Prácheňské muzeum představí historický orchestrion. (246.96 KB) 2.03.2016

Prácheňském muzeu v Písku zve veřejnost na první slavnostní vyhrávání mechanického hracího stroje - slavného orchestrionu z hospody z pošumavských Zlešic, který od letošní sezóny ozdobí expozici Písecký venkov.

V úterý 8. března od 17 hodin budete moci poprvé uslyšet tóny automatu, který hostinský Karel Kožený zakoupil v roce 1915 od píseckého prodejce Jana Humla do svého (dnes již zaniklého) podniku Pod Zeleným hájem, kde se zastavovali lidé cestující na Šumavu. Stroj pochází z Lipska od výrobce Eduarda Diensta.

Letos v zimě jsme pozvali restaurátora specializovaného na hrací strojky - pana Radka Janouška z Liberce, který orchestrion zrenovoval a naladil....

« Předchozí        Aktuální stránka: 77/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku