Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Z projektu Oranžový rok jsou podporovány například různé akce pro děti. (517.96 KB) 29.12.2015


Projekt Oranžového roku Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je živou vodou pro sport, kulturu a společenský život obcí v jejím sousedství. Shodují se na tom starostové všech dvaatřiceti obcí v takzvané zóně havarijního plánování (ZHV) elektrárny.

„Troufám si říci, že Oranžový rok je téměř nepostradatelný pro spolkový život v obci. Díky němu se občané mohou realizovat ve sportovních a společenských aktivitách v rámci činnosti svých spolků a sdružení," uvedl například starosta Temelína Petr Macháček.

„Za posledních několik let u nás vzniklo mnoho nových občanských sdružení, která opravdu dobře pracují a pořádají spoustu zajímavých akcí. Velmi...

Foto: Koledy a betlém přilákaly na Štědrý den do Nákří lidi z celého okolí. (696.44 KB) 28.12.2015

Zhruba 250 lidí, tedy více, než je vlastních obyvatel obce, přilákalo na Štědrý den odpoledne do Nákří na Českobudějovicku společné zpívání koled u nového obecního betléma. Ten vytvořili místní dobrovolníci díky příspěvku Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ.

„Betlém jsme pojali jako symbol rodiny a společného setkávání, současně jsme založili novou obecní tradici a podle počtu zúčastněných zřejmě úspěšně. V budoucnu budeme rozšiřovat počet postav. Jako první určitě přibudou tři králové a zvířata, která byla Kristovu zrození přítomna," poznamenala hlavní autorka a realizátorka nápadu Iva Brejžková. Spolu s ní se na přípravě betlému podíleli i další obyvatelé...

28.12.2015

Ve velkém sále kulturního domu Metropol v Českých Budějovicích se v pondělí 21. 12. 2015 konalo již tradiční slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Jihočeského kraje. Jihočeským sportovcem roku byl vyhlášen v DK Metropol akrobatický letec Martin Šonka.

 

 

Další pořadí v kategorii jednotlivců

2. Radek MACH (volejbal, Jihostroj ČB)
český reprezentant, účastník mistrovství Evropy, opora vicemistra republiky

3. Petra KREJČOVÁ (triatlon, TriSK ČB)
na neoficiálním mistrovství světa v dlouhém triatlonu zlatá v kategorii žen nad 35 let, mistryně republiky

4. Antonín HALEŠ (kanoistika, Vltava Č. Krumlov)...

Foto: VIDEO: U nás v kraji 25.12.2015. (398.47 KB) 28.12.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

25.12.2015

Rádi bychom Vás informovali o oficiálním zahájení Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko - Česká republika 2014-2020.

V termínu od 7. ledna 2016 bude žadatelům umožněno předkládat prostřednictvím elektronického monitorovacího systému (www.ems.at-cz.eu) projektové žádosti do Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko - Česká republika 2014-2020. Nejzazší termín pro podání žádostí na červnový Monitorovací výbor byl stanoven na 22. března 2016.

Na oficiálních webových stránkách programu jsou v současné době nově k dispozici aktualizovaná...

22.12.2015 „Fakt vostrej metal“ rozvibroval v sobotu 19. prosince vltavotýnskou Sokolovnu. V rámci letošního ročníku Týnfestu zde totiž vystoupila německá thrashmetalová ikona SDI, která slavila své největší úspěchy v osmdesátých letech minulého století. Generálním partnerem festivalu, na jehož dvou pódiích se představilo celkem deset kapel, byla Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ. „Ozdobou celého večera bylo samozřejmě vystoupení německé megalegendy SDI. Ani ostatní domácí kapely ale nezapadli. Posluchači i muzikanti se bavili, nálada byla skvělá, zvuk vynikající. Ohlasy máme velmi dobré,“ uvedl produkční Týnfestu, Filip Valtr z občanského sdružení Activ a...
22.12.2015 Štědrý den bude letos v Nákří na Českobudějovicku mimořádně slavnostní. Díky příspěvku Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ totiž na zdejší návsi vyroste nový unikátní betlém v životní velikosti. Veřejnosti bude poprvé představen ve čtvrtek 24. prosince ve 14 hodin a k vidění zde bude až do svátku Tří králů, tedy do 6. ledna příštího roku. „Betlém bude přibližně čtyři metry široký, metr a půl hluboký a cirka 3,7 metru vysoký. Kostra je z březového dřeva vyplněná rákosem ze zdejších rybníků. Uvnitř budou jesličky s Ježíškem, Svatá Marie a Svatý Josef. Možná ještě stihneme dokončit anděla a ovečku. Po setmění bude betlém vždy osvětlen. Chybět zde nebude ani světlo dovezené...
17.12.2015

Živý přenos ze zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje naleznete sekci Samospráva nebo na odkazu níže:

 

http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=1582&par[lang]=CS&par[jednani_index]=33&par[akce]=zive_vysilani

 

Vzhledem k použité technologii nesplňuje cílová stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

17.12.2015


Objem celkových příjmů rozpočtu Jihočeského kraje pro rok 2016 ve výši 11,075 miliardy a výdaje ve výši 11,7 miliardy korun schválili ve čtvrtek 17. prosince krajští zastupitelé s tím, že schodek činí 625 milionů.

Jedná se o jeden z nejvyšších schodků, které kraj měl. Schodek způsobil fakt, že skončilo programovací období z Evropské unie z let 2007 až 2013 a nové ještě nezačalo. Jihočeský kraj hodlá schodek hradit z rezerv z minulých let. „Letošním rokem končí ta masivní míra investování, kterou nám umožnily dotace z období, které skončilo v roce 2013. Skutečností je to, že ani po dvou letech...

« Předchozí        Aktuální stránka: 83/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku