Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Blesková soutěž mladých fotografů pro Jihočecha. (417.46 KB) 11.12.2015


Vítězem Bleskové soutěže (uděluje se jen první místo) mladých fotografů v 16. ročníku celostátní soutěže CESOFOTO, kterou na začátku prosince pořádala Střední škola obchodu a služeb Jihlava, se stal student 4. ročníku oboru fotograf Dominik Novák ze Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborné školy Kněžskodvorská v Českých Budějovicích. Počtvrté za sebou tak v Bleskové soutěži zvítězil reprezentant této českobudějovické školy. Studenti letos pořizovali fotografie ze sportovního prostředí a práce hodnotil známý fotograf Jadran Šetlík.

Kromě zmíněné soutěže se v letošním ročníku CESOFOTO soutěžilo ve čtyřech kategoriích pro žáky 2. - 4. ročníků (Volný...

Kruhová křižovatka Vídeňská v Jindřichově Hradci. Foto: MÚ JH (552.76 KB) 8.12.2015


Nová okružní křižovatka Vídeňská v Jindřichově Hradci začala sloužit řidičům v tzv. předčasném užívání v pátek 4. prosince. Společně ji vybudovaly Jihočeský kraj a město Jindřichův Hradec za celkem 8,620 milionu korun, když kraj uhradil 3,289 a město 5,331 milionu.

„Křižovatka Vídeňská nahradila původní křižovatku, která neumožňovala odbočení do všech směrů. Z hlediska bezpečnosti silničního provozu představovala původní křižovatka velmi vysoké riziko vzniku dopravních nehod. Vybudováním nové křižovatky byla tyta rizika odstraněna," uvedl krajský radní pro dopravu Antonín Krák.

 

Chodci dostali nové chodníky i přechody

Součástí stavby...

8.12.2015

Přibližně 250 lékařů a zdravotních sester z celých jižních Čech se ve čtvrtek 10. prosince sjede do Českých Budějovic, aby zde projednali aktuální otázky onemocnění cukrovkou. V pořadí už 23. Jihočeský diabetologický den, který pořádá Diabetologické centrum při Interním oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., spolu s Centrem diabetologie IKEM, se uskuteční v Divadelním sále českobudějovického domu kultury Metropol.

„Hlavní tématem bude zejména problematika prudkého nárůstu onemocnění diabetem 2. typu již ve věkových skupinách okolo 40 let. Vzhledem k tomu, že cukrovka zvyšuje až čtyřnásobně riziko mozkových příhod, infarktů, závažných postižení cév, slepoty,...

Foto: Českobudějovická nemocnice léčí pacienty s mrtvicí nejnovější metodou. (656.70 KB) 7.12.2015

Vloni na jaře změnila Nemocnice České Budějovice, a. s., zásadním způsobem organizaci péče o pacienty s mrtvicí. Za rok a půl se zařadila mezi největší česká centra, která se specializované léčbě mrtvice věnují.

„Pacienti v Jihočeském kraji díky tomu mají velkou šanci, že právě jim se dostane špičkové péče s nadějí na úplné uzdravení. Nemocnice České Budějovice je jediným Centrem vysoce specializované cerebrovaskulární péče v kraji, celkem jich je v České republice třináct," uvedl Michal Šnorek, ředitel Úseku interních oborů Nemocnice České Budějovice, a. s.

„Akutní péče zahrnující úvodní...

Foto: Mikuláš v Číčenicích ochránil před čerty i největší zlobivce. (520.95 KB) 7.12.2015

Smích, ale i slzičky strachu, doprovázely v sobotu 5. prosince v Číčenicích na Strakonicku zdejší tradiční „oranžovou" mikulášskou nadílku. Sál obecního hostince zaplnily vedle Mikuláše, anděla a dvou čertů, zhruba stovka dětí a dospělých. Jednu z posledních akcí letošního Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín uspořádaly členky Číčenického klubu.

Mikulášskou nadílku odstartovala malá diskotéka a nácvik básniček. Pak ale přišli čerti a mnoha mladým návštěvníkům ztuhly rysy ve tváři. V očích některých se objevily i slzy strachu. „Bojím se jich," prchala ze sálu malá Jana a utíkala se ukrýt k babičce. To ale netrvalo dlouho, protože už tak...

Foto: Adventní roadshow ASEKOL v Jihočeském kraji. (360.70 KB) 2.12.2015

Nadělit si pod stromeček výhru v podobě nové velkoplošné televize s uhlopříČkou 121 cm mohou návštěvníci adventních trhů ve čtyřech jihočeských městech. Stačí, když na stánek neziskové společnosti ASEKOL přinesou drobná vysloužilá elektrozařízení - jako například mobilní telefon, notebook, počítačovou myš, apod.

Kromě dobrého pocitu a šance vyhrát v klání o televizor je navíc zahřeje také šálek horkého vánočního nápoje, který v infostánku obdrží zdarma. Zájemcům budou k dispozici i podrobnosti o správném třídění elektrozařízení včetně letáku s přehlednou mapkou rozmístění speciálních červených kontejnerů na drobné elektro v jejich městě.

„Mnohem častěji dnes...

Foto: Školu provoní jehličí, cukroví, perníčky a vánoční atmosféra. (455.93 KB) 2.12.2015

SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Rudolfovská 92 v Českých Budějovicích pořádá ve dnech 10. - 11. 12. 2015 tradiční vánoční výstavu. Ve čtvrtek 10. 12. je možné si výstavu prohlédnout v době od 10:00 do 17:00, v pátek 11. 12. od 9:00 do 12:00.

V klubu domova mládeže přímo v areálu školy bude možné vidět vyzdobený vánoční stůl, návštěvníci se mohou pokochat ukázkami vánočních tradic a zvyků Vánoc, budou nabízeny ukázky tradičních a moderních Vánoc z jižních Čech. Na výstavě budou také prezentovány výrobky a tradice Vánoc připravené studenty oboru Zahradnictví. Tito studenti mimo jiné také touto výstavou prezentují...

Foto: Českokrumlovská nemocnice dokončuje projekt nového multifunkčního pavilónu. (645.46 KB) 2.12.2015

Českokrumlovská nemocnice dokončuje kompletní projektovou dokumentaci na výstavbu nového multifunkčního pavilónu, kde bude nově umístěno dětské a gynekologicko-porodnické oddělení. V objektu za přibližně 130 miliónů korun získá své moderní zázemí také řada ambulancí, lékárna a další nemocniční provozy.

Největší stavební investice posledních let by měla být zahájena do podzimu příštího roku.

„Koncem ledna, nejpozději v polovině února, bychom měli mít k dispozici stavební povolení. Pokud tedy vše půjde podle předpokladů, mohla by být vlastní realizace stavby zahájena v srpnu, či září...

Foto: U nás v kraji (398.47 KB) 1.12.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 85/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku