Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

20.11.2015

Hlubokou nad Vltavu a okolí čekají v sobotu rozsáhlá dopravní omezení. Důvodem je unikátní průvod alpských démonů Krampus show, který začne v odpoledních hodinách. Organizátoři očekávají pět až deset tisíc návštěvníků, z nichž větší část využije k dopravě auta. Zcela uzavřena bude Masarykova ulice a část přilehlých ulic. Její obyvatelé už byli vyzváni k přeparkování automobilů.

Zvýšený objem dopravy je možné v sobotu odpoledne očekávat i na silnici č. 105 mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou.

„Ve 14 hodin bude pomocí mobilních zábran zcela uzavřen úsek Masarykovy ulice od náměstí Čsl. armády po hotel Parkhotel a tím i výjezdy z ulic Bezručova, Horní, 28....

19.11.2015

V souladu s § 10f odst. 3 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění pozdějších předpisů, Vám oznamujeme, že veřejné projednání návrhu koncepce „ Plán odpadového hospodářství Jihočeského kraje pro období 2016-2025" včetně jejího vyhodnocení, proběhne dne 27. 11. 2015 od 14.00 hod v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice v sále zastupitelstva č. dveří 2010.

Další informace naleznete v sekci ...

Foto: U nás v  kraji (398.47 KB) 16.11.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

13.11.2015

Dne 6. 11. 2015 se v Českých Budějovicích uskutečnilo pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly krajské kolo 8. ročníku Logické olympiády. Ve třech kategoriích se utkalo 120 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v nominačním kole obstáli v tvrdé konkurenci 2510 soutěžících z celého Jihočeského kraje.

V kategorii A nad celkem 40 soutěžícími z prvního stupně základních škol zvítězil Jan Koška ze ZŠ a MŠ L. Kuby, České Budějovice. První místo mezi 40 žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jonáš Havelka z Gymnázia Jírovcova 8, České Budějovice. A v...

Foto: Prezidium Evropského regionu Dunaj-Vltava jednalo v Nepomuku. (527.89 KB) 13.11.2015

Dne 6. listopadu zasedalo v západočeském Nepomuku pod vedením náměstka hejtmana Plzeňského kraje Iva Grünera politické Prezidium Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV). Nejvyšší představitelé Evropského regionu se v rámci tohoto jednání seznámili s aktualitami z činnosti jednotlivých znalostních platforem, získali informace o aktivitách podpořených z akčního rozpočtu ERDV nebo o akcích, při nichž se ERDV v letošním roce prezentoval veřejnosti. Cílem činnosti znalostních platforem je mimo navazování kontaktů a výměny zkušeností mezi odbornými institucemi hlavně příprava kvalitních přeshraničních projektů.

Účastníkům jednání byly prezentovány nejnovější tištěné výstupy...

Foto: Hejtman Jiří Zimola na Dni válečných veteránů na bývalém vojenském letišti v Plané u Českých Budějovic. (482.02 KB) 11.11.2015

Čeští vojenští veteráni nesmějí být zapomenuti. Hejtman Jiří Zimola to řekl ve středu 11. listopadu u příležitosti Dne válečných veteránů. Na bývalém vojenském letišti v Plané u Českých Budějovic se pak zúčastnil slavnostního odhalení pamětní desky, která připomíná Milana Malého, letce a plukovníka RAF.

„Jejich velké a hrdinské činy jsou příběhy odvahy často úplně obyčejných lidí, mezi něž určitě patří i pan plukovník Malý. Bez něj a jemu podobných bychom tu totiž dnes možná vůbec nebyli," uvedl Zimola.

Je třeba si připomínat i hrůzy válek

Den válečných veteránů bývá označován i jako Den smíření. Při pohledu na dění kolem nás se ale o...

Foto: U nás v  kraji (398.47 KB) 9.11.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

9.11.2015


Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém zasedání dne 5. 11. 2015 schválilo Pravidla pro aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji.

Změny u poskytovatelů sociálních služeb probíhají průběžně v čase a jsou dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění, hlášeny registrujícímu úřadu. Pro účely plánování a financování sociálních služeb je důležité sledovat významné změny týkající se kapacity, dostupnosti a výkonnosti jednotlivých sociálních služeb, aby bylo možné objektivně hodnotit jejich efektivitu a potřebnost. Za tímto účelem Odbor sociálních věcí a zdravotnictví...

Foto:\ 9.11.2015

Na pravém břehu Bezdrevského potoka v Netolicích, pod replikou slovanského hradiště, je nyní bezpečněji. V trvale obývané lokalitě „Pod Jánem", která je i oblíbeným cílem vycházek místních občanů a turistů, totiž mohlo město díky příspěvku Nadace ČEZ ve výši bezmála 145 tisíc korun nahradit přestárlé nebezpečné stromy třemi desítkami nových mladých listnáčů.

„Naším cílem bylo znovu umožnit obyvatelům města i jeho návštěvníkům trávit Pod Jánem volný čas bez obav z pádu větví ze starých stromů. Odstranili jsme nebezpečné jasany a lípy a v následujících dnech je nahradíme třiceti novými vzrostlými listnáči, které podél břehu potoka Bezdrevský vytvoří zhruba...

« Předchozí        Aktuální stránka: 87/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku