Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

9.11.2015


Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém zasedání dne 5. 11. 2015 schválilo Pravidla pro aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji.

Změny u poskytovatelů sociálních služeb probíhají průběžně v čase a jsou dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění, hlášeny registrujícímu úřadu. Pro účely plánování a financování sociálních služeb je důležité sledovat významné změny týkající se kapacity, dostupnosti a výkonnosti jednotlivých sociálních služeb, aby bylo možné objektivně hodnotit jejich efektivitu a potřebnost. Za tímto účelem Odbor sociálních věcí a zdravotnictví...

Foto: U nás v  kraji (398.47 KB) 9.11.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

5.11.2015

Materiály pro jednání jsou zveřejněny v upravené podobě v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů; plné znění je v souladu s § 43 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení) pro oprávněné osoby k dispozici na Krajském úřadu Jihočeského kraje.

Přímý přenos ze zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje můžete shlédnout na linku níže:

http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=1582&par[lang]=CS&par[jednani_index]=32&par[akce]=zive_vysilani

Foto: Presscentrum-tiskové konf. vedení kraje, KŠ ke KS. (450.22 KB) 4.11.2015


Nedílnou součástí řešení krizových situací a mimořádných událostí na území kraje je jejich mediální podpora. Ke zkvalitnění této činnosti bylo vedením kraje ve spolupráci s havarijní službou Jaderné elektrárny Temelín a za rozhodující finanční podpory Nadace ČEZ rozhodnuto o vybudování Integrovaného tiskového střediska Jihočeského kraje. Projekt integrovaného tiskového střediska zahrnující prostory presscentra, shromažďovací místnosti odboru dopravy a silničního hospodářství a jídelny krajského úřadu rozšiřuje materiální, technické a technologické zázemí pro činnost tiskové skupiny Jihočeského kraje složené z tiskových mluvčích kraje, Jaderné elektrárny Temelín, složek...

4.11.2015

"Určitě si poradíte" je název publikace poskytující široké veřejnosti jednoduchého, praktického průvodce při řešení životních situací, jež vznikají v důsledku nemoci, zdravotního postižení, úrazu, věku, či z jiných důvodů, které s sebou přinášejí ztrátu či omezení soběstačnosti. Na vytvoření tohoto praktického průvodce se podílel Jihočeský kraj. Publikace je koncipována tak, aby jednoduchým a návodným způsobem poskytla praktické rady v různých životních situacích. Průvodce obsahuje informace o službách poskytovaných veřejnými subjekty, užitečné služby komerčních partnerů, i nabídku neziskového sektoru.

Publikace byla distribuována a je zdarma k dispozici na všech...

4.11.2015

 

  • 10.11. JIŘÍ ČERNÝ - JANIS JOPLIN - Lidická 1, přednáškový sál, od 19:00
  • 27.11. SETKÁNÍ PŘED BETLÉMEM - Divadlo Víti Marčíka, Lidická 1, od 19.00
  • 30.11. MLADÍ HUDEBNÍCI SE PŘEDSTAVUJÍ, audiosál, Lidická 1, od 19:00

Vstup je dobrovolný!

 

Více na:

www.cbvk.cz

Foto: Registrace 20. ročníku Juniorského maratonu otevřeny. (526.40 KB) 4.11.2015


Dnešní půlnoc je okamžikem spuštění registrace na jubilejní 20. ročník Juniorského maratonu. Jeho semifinálová kola se uskuteční v dubnu příštího roku po celé České republice. Členové vítězných školních štafet dostanou příležitost běžet maratonskou trať přímo po boku nejlepších světových atletů v neděli 8. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy má ambiciózní cíl - rozběhat mladé lidi, případně z nich vychovat vytrvalce. Ale především jim dát možnost zažít atmosféru prestižního maratonského závodu.

Juniorský maraton je největší běžecká akce pro studenty středních škol v České republice. V příštím roce se koná...

Foto: Právě probíhá cyklus environmentálních akcí Jihočeské dny s Krascem 2015. (92.95 KB) 4.11.2015

V pondělí 2. listopadu odstartoval letošní ročník Jihočeských dní s Krascem - cyklu besed, promítání, přednášek či seminářů s environmentální tematikou pro širokou i odbornou veřejnost. Letos Jihočeské dny s Krascem nově potrvají hned tři týdny, tedy do pátku 20. listopadu, a proběhnou na podstatně více místech jihočeského regionu. V přiloženém programu nebo na www.krasec.cz se o jednotlivých akcích i jejich organizátorech dozvíte více. Cyklus pořádá KRAjská Síť Environmentálních Center, tj. Krasec, ve spolupráci s členskými organizacemi a s podporou Jihočeského kraje.

Foto: Chystá se 2. ročník dopravní soutěže rodičů s dětmi v Hopsáriu. (530.32 KB) 2.11.2015


Krajský úřad Jihočeského kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství, vyhlašuje 2. ročník Dopravní soutěže rodičů s dětmi, která se uskuteční ve středu 11. listopadu 2015 od 14,30 hod. v prostoru Hopsária v Českých Budějovicích. V hale s dopravním hřištěm ve Vrbenské ulici již proběhly tři krajské soutěže pro děti z mateřských škol.

Dvoučlenná rodinná družstva (dítě ve věku 5 - 9 let a rodič, eventuelně prarodič) budou usilovat o co nejlepší umístění v dovednostech při jízdě na dopravním hřišti, jízdě zručnosti a ve znalostech pravidel silničního provozu a dopravního značení. Z každé rodiny se může zúčastnit jedno družstvo a celkový počet soutěžních dvojic je...

« Předchozí        Aktuální stránka: 92/528        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku