Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: U nás v kraji 6. 3. 2015. (334.22 KB) 9.03.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

6.03.2015


NATO Charitativního bazar letos opět umožní získat prostředky pro neziskové organizace v České republice. Dosud NATO Charitativního bazar od roku 2005 rozdělil mezi 155 charit 1 milion euro.

Podmínky pro zisk grantu:

O příspěvek mohou požádat neziskové organizace mající alespoň rok platnou registraci. Do seznamu žadatelů mohou být zařazeny i nezávislé organizace s maximální výší příjmů 250 000 eur za rok a s maximálním vlastním kapitálem ve výši 1 milion eur. Organizace musí mít sídlo v některé z členských nebo partnerských zemí NATO. Předložené projekty jsou posuzovány...

Foto: Hejtman Jiří Zimola poslouchá autorku publikace o obrazu Modlitba oběšence Kristýnu Brožovou. (164.31 KB) 6.03.2015


Vzácný obraz Modlitba za oběšence z dílny českého malíře Hippolyta Soběslava Pinkase, srovnatelný se slavnou Manetovou Snídaní v trávě, zdobí od čtvrtka 5. března prostory Alšovy Jihočeské galerie ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích. Jeho unikátnost spočívá v tom, že Pinkas původní plátno po čase přemaloval a zmíněného oběšence z něj odstranil. Alšově Jihočeské galerii pomohl s jeho nákupem kraj.

Obraz patří mezi nejvýznamnější díla evropského realismu a Pinkas jej dokončil za svého působení v Paříži v roce 1861. „Zachytil na něm vzpomínku na sebevraždu malíře Josefa Wehleho, se kterým se přátelil. Do potemnělého interiéru umístil oběšence namalovaného...

Foto: Má vlast cestami proměn 2015. (35.36 KB) 5.03.2015

Putovní výstava Má vlast přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích, sakrálních stavbách. Přispívá k posílení osobního i národního sebevědomí a k šíření dobré pověsti naší země v zahraničí.

Máte ve vašem městě nebo obci takovou proměnu? Předveďte své dílo na putovní výstavě! Informujte veřejnost o kráse svého kraje, o kulinářských specialitách! Přiveďte do něho turisty, poutníky, návštěvníky. Oprávněně se pochlubte svým dílem a inspirujte ostatní!

Více o putovní výstavě naleznete na

...

Foto: Hejtman Jiří Zimola při setkání s českým velvyslancem v Rakousku Janem Sechterem. (192.02 KB) 5.03.2015

Dostavba dálnice D3, Evropský region Dunaj - Vltava i přeshraniční poskytování zdravotnické péče. To byla hlavní témata setkání jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly s českým velvyslancem v Rakousku Janem Sechterem, kterého přivítal na krajském úřadě ve středu 4. března.

Hejtman informoval velvyslance o pokračování dostavby dálnice D3 na jihu Čech, které by mělo být i součástí diskuse ministrů dopravy České republiky, Rakouska a Německa během setkání zástupců Evropského regionu Dunaj - Vltava 11. března v německém Horním Falci. Ostatně téma dopravy bude i na programu Zimolovy návštěvy hejtmana Dolních Rakous Erwina Prölla v rakouském St. Pöltenu o den později.

Další...

Foto: O hudební program se postarala malá Evelína spolu s ředitelem ZUŠ Pavlem Steffalem. (212.97 KB) 5.03.2015

V úterý 3. března byla ve výstavním sále vstupního terminálu nemocnice zahájena výstava výtvarných prací žáků Základní umělecké školy na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích v rámci projektu „Nemocnice očima mladých výtvarníků". Po skončení výstavy na přelomu března a dubna se díla, jejichž hlavním tématem je srdce, přestěhují do prostor kardiologického oddělení a stanou se trvalou součástí jeho výzdoby.

„Jsme velice rádi za možnost zúčastnit se tohoto jedinečného projektu a tím přinést trochu radosti a dětského výtvarného krásna do prostor českobudějovické nemocnice. Velké nadšení a ohlas vzbudila tato akce hlavně u našich žáků výtvarného oboru....

Foto: Blíží se 3. ročník krajské dopravní soutěže mateřských škol v Hopsáriu. (199.25 KB) 4.03.2015

Ve středu 18. března 2015 od 8,30 hod. se v prostorách Hopsária v Českých Budějovicích uskuteční 3. ročník krajské dopravní soutěže mateřských škol. Na osvědčeném místě v hale s dopravním hřištěm ve Vrbenské ulici již proběhly dvě krajské dopravní soutěže pro děti z mateřských škol a jedna soutěž rodinných dvojic.

Čtyřčlenná družstva (dvě dívky a dva chlapci předškolního věku) budou usilovat o co nejlepší umístění v dovednostech při jízdě na dopravním hřišti a jízdě zručnosti a ve znalostech pravidel silničního provozu a dopravního značení. V předchozích dvou ročnících zvítězila Mateřská škola U Pramene z Českých Budějovic.

Na organizačním zajištění akce se budou...

Foto: Divadlo Víti marčíka opět v Jihočeské vědecké knihovně. (54.82 KB) 3.03.2015

V pondělí 9. března od 19. hodin vystoupí v prostorách Jihočeské vědecké knihovny na Lidické třídě Divadlo Víti Marčíka s představením Moravské pašije. Tato inscenace je připravena pro předvelikonoční postní dobu. Vstup je jako vždy dobrovolný.

 

www.cbvk.cz

Foto: U nás v kraji 27.2.2015 (424.72 KB) 2.03.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 99/510        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku