Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Jazykové verze stránek

Oficiální internetový portál Jihočeského kraje.

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl
Aktuality / Videa / Reportáže
obrázkový předěl
Foto aktualita (2767.63 KB) 30.08.2016

Český svaz aerobiku a fitness FISAF zve učitele a trenéry pracující s dětmi na konferenci, při které bude představen celonárodní projekt všeobecné sportovní přípravy dětí předškolního a mladšího školního věku (4 - 9 let), zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly.
Na konferenci se dozvíte základní informace o projektu a školení, způsob jeho realizace na mateřských a základních školách. Novinky a doporučení ve výživě dětí představí RNDr. P. Suchánek.
Konference se koná 20. 9. 2016 od 10:00 do 13:00 hod v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. B....

Foto aktualita (398.47 KB) 30.08.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 


Foto aktualita (673.37 KB) 30.08.2016

Rodičům a dětem, kteří s prvními dny nového školního roku řeší otázku, co s volným časem dětí, kde a jak budou trávit děti odpoledne, nabízí Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje kontakty a informace o svých členských spolcích, kde mohou nalézt širokou nabídku kroužků, oddílů a klubů širokého spektra zaměření. Dětské spolky nabízejí program, který se kvalitou vyrovná komerci - ale podstatně levněji. Přitom je vedou zkušení a proškolení dobrovolníci, kteří dětem věnují svůj volný čas bez nároku na odměnu.

Z mnoha aktivit si zájemci mohou vybírat na stránkách členských spolků RADAMBUK - Rady dětí a mládeže...

Foto aktualita (704.83 KB) 26.08.2016

Informace o Dluhové poradně a projektu Senior Pas, měření tlaku i cholesterolu, vystoupení Josefa Laufera nebo posezení při kávě a další program. To vše nabízejí tzv. Seniorské hrátky, které pořádá Jihočeský kraj ve spolupráci se všemi bývalými okresními městy.
Poprvé se Seniorské hrátky uskutečnily ve čtvrtek 25. srpna v Českém Krumlově. „Cílem našich setkávání se seniory je osvětová činnost, což je případ Dluhové poradny či měření tlaku a cholesterolu, ale chybět samozřejmě nesmí ani dobrá zábava, jíž je Josef Laufer jistou zárukou," potvrdila první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.
Novinkou na jihu Čech pak mají být tzv. Senior Pasy, které jejich...

Foto aktualita (413.27 KB) 23.08.2016 Celkem 90 milionů korun investoval Jihočeský kraj do rekonstrukcí jím zřizovaných škol. Práce byly tradičně naplánovány na dobu letošních letních prázdnin s tím, že část oprav se stihne do začátku školního roku, ty rozsáhlejší se ale protáhnou i do dalších měsíců. „Kraj je zřizovatelem 127 škol a školských zařízení. O letošních prázdninách investoval své prostředky do 13 z nich,“ uvedl hejtman Jiří Zimola, který v rámci kontrolního dne zavítal v úterý 23. srpna do budovy Gymnázia Jana Valeriána Jirsíka v Českých Budějovicích, kde přes léto obnovují systém vytápění. Práce si vyžádají náklady 2,7 milionu korun. Po škole ho provázel ředitel Jaroslav Pustina. Nejvíce...
Creative Commons       Copyright (C) 2016 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Webmaster        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku