Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Školy ušetří za teplo: vymění okna a zateplí své budovy
19.05.2008


Jihočeský kraj byl velmi úspěšný při podání žádostí v rámci 2. výzvy oblasti podpory 3.2 - Realizace úspor energie a využití odpadního tepla v Operačním programu Životní prostředí. Díky tomu bude celkem šestnáct středních škol, jejichž zřizovatelem je kraj, v následujícím období realizovat projekty za více než 270 milionů korun v oblasti úspor energie a využití odpadního tepla.
„Cílem těchto projektů je snižování spotřeby tepla zlepšením tepelně technických vlastností obvodových konstrukcí budov, tedy zateplení obvodových plášťů a střešních konstrukcí a výměna oken," říká Marie Hrdinová, krajská radní pro oblast školství.
Finanční prostředky na tyto akce tedy školy získají ze zmíněného operačního programu, přičemž Jihočeský kraj bude tyto projekty spolufinancovat částkou, přesahující 70 milionů korun.
„Do operačního programu jsme podali dohromady devatenáct projektů škol, uspěli jsme se šestnácti. V mezikrajovém srovnání je Jihočeský kraj v absolutním počtu vybraných projektů nejúspěšnější v republice," zdůrazňuje Marie Hrdinová.
Díky této vysoké úspěšnosti tak budou moci například zateplení provést Střední zemědělská škola v Písku, Gymnázium Soběslav či Střední odborná škola elektrotechnická a Centrum odborné přípravy Hluboká nad Vltavou. Zateplení se dočkají také některé domovy mládeže, třeba Střední školy technické a obchodní v Dačicích, Střední rybářské školy a VOŠ VHE Vodňany či Vyšší odborné školy sociální a Střední pedagogické školy v Prachaticích. Tepelně technické vlastnosti budou zlepšeny také u některých tělocvičen, například ve Střední odborné škole veterinární a zemědělské České Budějovice, či Vyšší odborné školy, Střední školy a Centra odborné přípravy Sezimovo Ústí.
„Objem financí, který půjde z této výzvy do našeho kraje, považujeme za velmi významný. Vzhledem k tomu, že na podání žádostí byl pouhý měsíc, je počet našich žádostí, které uspěly, obdivuhodný. Tento výsledek ukazuje, že spolupráce ředitelů škol s odbory krajského úřadu, konkrétně odborem školství, mládeže a tělovýchovy a odborem regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic, byla příkladná a přinesla vysoké zhodnocení," vyzdvihuje hejtman Jan Zahradník.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku