Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Pro přeshraniční spolupráci s Rakouskem získali Jihočeši 8,5 milionu EUR
7.07.2008


Šestnáct projektů s jihočeskou účastí získalo finanční podporu v celkové výši 8,5 milionu EUR z Evropského fondu pro regionální rozvoj v oblasti přeshraniční spolupráce ČR - Rakousko. Rozhodlo o tom zasedání Monitorovacího výboru, které se minulý týden konalo v Brně. „Celkem bylo v Brně předloženo 39 projektů, z nichž bylo schváleno 29. Kromě nás se o podporu za českou stranu ucházely ještě subjekty z krajů Vysočina a Jihomoravského. Je tedy vidět, že jsme byli velmi úspěšní," říká krajský radní Pavel Pavel, zodpovědný za oblast regionálního rozvoje a evropské integrace.
Mezi projekty s jihočeskou účastí, které získaly finanční podporu, je největší částka v objemu 3,2 milionu EUR určena na rekonstrukci přístupové komunikace k hraničnímu přechodu České Velenice - Gmünd. Jde o projekt, ve kterém je Jihočeskému kraji partnerem město Gmünd. Dále například Jihočeská Silva Nortica získala pro projekt Fond malých projektů pro program Evropská územní spolupráce 2007-2013 (Jihočeský kraj-Dolní Rakousko-Horní Rakousko) 2,7 milionu EUR a Jihočeská centrála cestovního ruchu s partnery Oberösterreich Tourism a Destination Waldviertel 358 000 EUR na podporu zahraničního příjezdového cestovního ruchu v oblasti jižní Čechy - Horní Rakousko - Waldviertel.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku