Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Mezi účastníky národního finále O zlatou srnčí trofej jsou také (zprava) Martin Černý, David Kumprecht a Josef Bratršovský (157.50 KB)
V letním táboře Palcát zní myslivecká latina
24.07.2009


Šedesát mladých myslivců a ochránců přírody z celé České republiky z třetích až pátých tříd základních škol tráví v těchto dnech prázdniny v letním táboře Palcát v Plané nad Lužnicí, rekreačním zařízení Domova dětí a mládeže Tábor, kde se koná národní finále soutěže O zlatou srnčí trofej.

„Mladší děti zde jsou od 19. července do 2. srpna, poté je vystřídají na dalších čtrnáct dní žáci šestých až devátých tříd," vysvětluje ředitel táborského DDM Josef Musil. Během čtrnáctidenních táborů musí děti prokázat znalosti ze zoologie, botaniky, lovectví i historie myslivosti, ekologie a ochrany přírody. Co umí, to prověřují písemné testy, na řadu přijdou i praktické dovednosti. Vrcholem pak bude závěrečná poznávací stezka, která odhalí, co se děti naučily v průběhu tábora.

„V programu tábora však není jen výuka, je zde i řada soutěží a her, od klasického tábora se to příliš neliší," doplňuje Josef Musil. Tábor pořádá Českomoravská myslivecká jednota pokaždé jinde, aby děti poznaly co nejvíce míst republiky.

„Národní finále je v táborském okrese pořádáno poprvé v celé historii soutěže a díky finančním příspěvkům Jihočeského kraje, města Planá nad Lužnicí i města Tábor se podařilo pro děti zajistit opravdu bohatý program spojený s návštěvou tématicky zajímavých míst po celých jižních Čechách," uvedla Jana Krejsová, krajská radní pro školství, mládež a tělovýchovu, která tábor tuto středu navštívila.

Mladí myslivci a ochránci přírody tak mají za sebou například už návštěvu daňčí obory Nítovice (Karadašova Řečice), obory s černou zvěří Radouňka u J. Hradce, v sobotu je čeká výlet do obory s černou a daňčí zvěří „Obůrka" v Bechyni. V úterý pak pojedou do zámku Ohrada, ten samý den je čeká návštěva Staré obory a obory v Poněšicích.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku