Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Na veltrhu se konalo více než 20 jednání (94.62 KB)
Účast Jihočeského kraje na mezinárodním investičním veletrhu MIPIM Cannes 2010
23.03.2010

Ve dnech 16. až 19. března se v jihofrancouzském Cannes konal 21. ročník největšího evropského veletrhu realit a investičních příležitostí MIPIM. Kvůli ekonomické krizi zůstala letošní účast na zhruba stejných číslech jako vloni, nárůst však zaznamenali vystavovatelé z řad regionů a měst. Podle prvních údajů od organizátorů se veletrhu letos zúčastnilo asi 18 tisíc vystavovatelů z celkem 81 zemí. Z České republiky jich přijelo na 80, mj. např. Středočeský či Jihomoravský kraj a již tradičně města Praha, Brno či Ostrava.

Jihočeský kraj, letos reprezentovaný členem Rady Jihočeského kraje Jaromírem Slívou a vedoucím odboru regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic Ludvíkem Zímou, se tohoto veletrhu zúčastnil již počtvrté v řadě za sebou.

Jejich hlavním cílem bylo představit zahraničním i českým investorům Jihočeský kraj jako region po všech stránkách vhodný pro investování i život. Návštěvníci z celého světa se zde kromě informací o zajímavých jihočeských projektech jako je např. rozvoj Jihočeského letiště a přilehlé průmyslové zóny, přestavba bývalého vojenského areálu Čtyři Dvory v Českých Budějovicích na obytnou zónu či rozvojové plochy a „brownfieldy" mohli dozvědět i o dalších místních zajímavostech z oblasti kultury či turistického ruchu. Velký zájem budilo například otáčivé hlediště Jihočeského divadla v Českém Krumlově. To vše navíc zpestřené možností ochutnávky vybraných jihočeských produktů v rámci kampaně „Chutná hezky jihočesky".

„Ekonomická krize se na loňském i letošním ročníku projevila velkým úbytkem účastníků, ale snad právě toto je návrat k normálnímu stavu, kdy kvalita převažuje nad kvantitou" domnívá se člen Rady Jihočeského kraje Jaromír Slíva. „Za nejzajímavější a doufejme, že i nejpřínosnější z více než dvaceti jednání proběhnuvších letos v naší expozici považuji navázání kontaktu s velkou celosvětovou organizací zaštiťující technologické parky po celém světě. Své poznatky z této schůzky předložím ostatním členům Rady a je možné, že případná spolupráce s naším nově vznikajícím vědeckotechnickým parkem by mohla být velice přínosná" hodnotí na závěr radní Slíva význam účasti Jihočeského kraje na tomto veletrhu.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku