Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Europe Direct (67.10 KB)
Slavie se stane ve středu kavárnou regionů Evropy
4.03.2013

Diskutovat o vztahu regionální politiky vůči EU, přiblížit práva a příležitosti, která EU občanům a studentům přináší, ale také se pokusit prohloubit dialog mezi politikem a občanem. Takový cíl si klade Café d´Europe Régional, které ve spolupráci s Jihočeským krajem, informačním centrem Europe Direct a rakouským ministerstvem pro evropské a mezinárodní záležitosti pořádá Institut regionů Evropy.

Po podobných diskusích v kavárnách ve Vídni či Praze přišly na řadu také České Budějovice. Café d´Europe Régional se uskuteční ve středu 6. března od 11. do 13.00 hodin v Café Slávie.

"Téma přípravy regionů na nové období kohezní politiky 2014-2020 se stává aktuálním právě nyní, kdy ve spolupráci se sousedními regiony hledáme společná témata pro budoucí programy přeshraniční spolupráce," uvedl hejtman Jihočeského kraje a člen Výboru regionů Jiří Zimola, který je jedním z účastníků středečního setkání.

Mezi dalšími diskutujícími budou: Franz Schausberger - předseda Institutu regionů Evropy ; Nikolaus Seiwald - šéf rakouské hospodářské komory ; Jeho Excelence Ferdinand Trauttmansdorff - rakouský velvyslanec v České republice a studentka Jihočeské univerzity Alina-Delia Fistioc.
Moderovat diskusi bude Filip Černý.

Vstup na akci je volný.

K otevřené diskusi o Evropě je zvaná také široká veřejnost.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku