Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Na podporu přímého prodeje čerstvých jihočeských potravin dá kraj 1 milion korun
6.03.2013

Částkou 1 milion korun podpoří Jihočeský kraj přímý prodej jihočeských zemědělských a potravinářských produktů. Stane se tak v rámci stejnojmenného grantového programu. Jeho vyhlášení odsouhlasila Rada Jihočeského kraje (22. února) s ukončením přijímání žádostí ve 12 hodin 15. března 2013. Seznam hodnoticí komisí doporučených projektů projedná zastupitelstvo 16. května 2013.

„Kraj tím chce přispět k rozšíření prodeje čerstvých a kvalitních regionálních výrobků a zároveň tím i podpořit podnikatele v zemědělství, kteří je vyrábějí," řekl náměstek jihočeského hejtmana Jaromír Slíva.

Grantový program je rozdělen na tři skupiny. Podpora drobných a malých jihočeských podniků vyrábějících potraviny, nebo suroviny, které je dodávají na trh prostřednictvím mobilních farmářských prodejen. Podpora lidí, kteří v kraji sami přímo organizují regionální výstavy hospodářských zvířat, například skotu, prasat, ovcí či koz. A podpora drobných a malých jihočeských zemědělských podniků vyrábějící potraviny nebo suroviny určené k tzv. prodeji ze dvora.

„V prvním případě mohou peníze od kraje zájemci využít například k nákupu mobilní farmářské prodejny či k jejím dodatečným úpravám. Ve druhém k pronájmu ploch pro vystavovaná zvířata, na jejich přepravu včetně nákladů na krmení nebo na služby veterináře. Ve třetím pak k vytvoření zázemí prodeje ze dvora, jako je pořízení pultů, chladicích a mrazicích zařízení či registračních pokladen," upřesnil Slíva.

Majitelé pojízdných prodejen pak mohou použít peníze z grantu i k propagačním účelům, třeba k potisku prodejny. Podobně jako organizátoři výstav hospodářských zvířat k tisku a distribuci letáků či plakátů nebo k inzerci v novinách, informující veřejnost, kde se výstava koná. To vše ale maximálně do výše 10 procent z celkových nákladů na příslušný projekt.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku