Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Mezinárodní setkání projektu Comenius na SOŠ Blatná
14.03.2013

SOŠ Blatná v únoru tohoto roku (18. - 21. 2. 2013) hostila 34 žáků a učitelů z 6 zahraničních škol. A to v rámci projektu partnerství škol Comenius s názvem Photography as a Pedagogical Tool/Fotografie jako pedagogický nástroj.

Zahraniční žáci byli ubytováni v 19 českých hostitelských rodinách v Blatné a okolních obcích. Dva projektové dny strávili žáci ve škole a další dny se věnovali exkurzím a výletům. Program pobytu zahrnoval nejen sportovní utkání (fotbal, volejbal a staročeská hra holomajzna), ale také vzdělávání při hodinách angličtiny, němčiny, českého jazyka, matematiky, písemné a elektronické komunikace.

Hlavní projektovou aktivitou byla mezinárodní výstava fotografií na téma Recepty národních pokrmů, na které český tým představil tradiční české hnětynky. Kromě soutěží zahrnoval program rovněž prezentace žákovských výzkumů. Domácí tým provedl výzkum na téma Význam fotografie aneb Jak funguje naše sítnice/The Importance of a Photo, or How does our retina work, jehož se zúčastnilo 52 respondentů, žáků i učitelů ze 7 zemí. Další projektovou aktivitou byly prezentace fotografií v power-pointu na téma My way to school/Moje cesta do školy, Funny shop signs/Zábavné názvy obchodů.

Jedno dopoledne strávili projektoví účastníci na exkurzi ve Speciální škole v Nerudově ulici a v Základní škole v Holečkově ulici, která byla sociálním partnerem projektu. Zde se zájemci mohli zapojit do rukodělných workshopů a pod vedením žáků ZŠ Holečkova si vyrobit šperk či dárek pro své blízké. Další výlety a exkurze směřovaly do expozice sedlické krajky v Sedlici, Prácheňského muzea v Písku a do Českého Krumlova. Zajímavým zážitkem byla exkurze do sklárny v Bělčicích, kde se vyrábí historické sklo od antiky po sklo renesanční. V Blatné si mohli žáci prohlédnout blatenský zámek a navštívit městské muzeum včetně bývalého vězení.

Poslední den setkání byl věnován Mezinárodnímu dni mateřského jazyka. Každý tým prezentoval svou mateřštinu, zazněly polské, turecké a portugalské písničky, španělská, litevská, italská či česká poezie, vyučoval se turecký tanec a na závěr všichni tančili španělskou makarenu.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku