Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Dvě zbytečná úmrtí, policisté naopak zachránili pět životů
10.06.2013


„Máme před sebou zásadních čtyřiadvacet hodin, protože půda už není schopna absorbovat další srážky a počasí se má úplně uklidnit až zhruba od středy," řekl po dnešním ranním jednání krizového štábu (pondělí 10. 6. 2013) jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Nerovnoměrné noční bouřky způsobily potíže zejména na menších tocích, dnes ještě očekáváme srážky na Šumavě a v Novohradských horách," dodal.
Všechny přehrady drží vodu v zásobním prostoru, hladina Rožmberka a na dalších rybnících už klesá, ohrožené obce mají operativně připravené své „styčné důstojníky" u HZS. Právě hasiči s kolegy z integrovaného záchranného systému i nadále zajišťují psychosociální pomoc v terénu a distribuují mezi potřebné čisticí prostředky a vysoušeče.

„Policisté také zesílili hlídkovou službu v kempech, protože uplynulé dny přinesly úplně zbytečná úmrtí na jezu Herbertov. Dva vodáci utonuli kvůli nedisciplinovanosti, a to byli varováni policisty hodinu před incidentem," řekl Jiří Zimola. „Naopak úspěšný zásah si dvakrát PČR připsala o víkendu - na Soběslavsku strhl včera padající strom do rozvodněné řeky hned dva automobily. Ve vozidlech zůstali uvězněni čtyři lidé, z toho dva senioři v pokročilém věku, ale policisté při bleskovém zásahu všechny ohrožené vyprostili a dopravili do bezpečí. Další dva policisté zachránili na Strakonicku život ženě unášené silným proudem," doplnil hejtman. (Bližší informace připravuje krajský mluvčí PČR Jiří Matzner.)

Krajští hygienici monitorují situaci na desítkách lokalit, dnes např. v Třeboni a na stránkách KHS najde veřejnost doplněné hygienické zásady. Dopravní experti evidují už jen tři uzavírky silnic, i nadále je připravena Armáda ČR dle požadavků obcí.

Další zasedání krizového štábu se koná v úterý 11. 6. 2013 v 8 hodin ráno.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku