Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Do Českých Budějovic přijedou soutěžit týmy středoškoláků z celé České republiky a Slovenska. (122.30 KB)
Do Českých Budějovic přijedou soutěžit týmy středoškoláků z celé České republiky a Slovenska
12.06.2013

Již po čtvrté převzaly Jihočeský kraj a statutární město České Budějovice záštitu nad středoškolskou soutěží v prezentačních dovednostech pro žáky oborů cestovní ruch, hotelnictví a gastronomie, kterou pořádá pod názvem „Vítejte u nás" českobudějovická Střední škola obchodní.

Soutěž „Vítejte u nás" skýtá jedinečnou příležitost žákům zdokonalit se ve svých odborných znalostech, ale i komunikačních dovednostech a svým rozměrem se řadí k největším soutěžím tohoto typu v celé České republice, v Jihočeském kraji je pak soutěží zcela unikátní. Výjimečné postavení zaujímá i při propagaci regionálního cestovního ruchu, neboť umístěním v samotné metropoli jižních Čech, Českých Budějovicích, a bohatým doprovodným programem zaměřeným na poznávání jihočeského regionu podněcuje návštěvníky z celé České republiky i Slovenska k dalšímu prozkoumávání nejjižněji položeného českého regionu. Návštěvníci soutěže se naopak mohou inspirovat k cestám po domovských regionech soutěžních družstev.

Soutěž se odehraje již tradičně ve dvou dnech, 12. - 13. června, v prostorách Malé scény DK Metropol. Ve stanovených soutěžních kategoriích „Přijeďte k nám, přijeďte za řemesly našich předků" a „Co spojuje naše regiony/města" se žáci budou snažit zaujmout nejen odbornou porotu, ale především také diváky v sále.

„Zajímáte-li se o starodávná řemesla, chcete-li se dozvědět, co mají společného Děčín, Ostrava, Bratislava a další jiná města s Českými Budějovicemi nebo hledáte-li jen nějaký tip na netradiční výlet, přijďte okusit atmosféru čtvrtého ročníku soutěže a třeba i podpořit svého favorita v boji o hodnotné ceny," zve návštěvníky ředitelka Střední školy obchodní a ředitelka soutěže Mgr. Jarmila Benýšková.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku