Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: I. kategorie - Strakonice (149.38 KB)
Jedna z největších středoškolských soutěží v oblasti cestovního ruchu zná své vítěze
17.06.2013


Vyhlášením vítězů byl ve čtvrtek (13.6.) ukončen 4. ročník mezinárodní soutěže „Vítejte u nás", která je určena žákům středních škol oborů zaměřených na cestovní ruch, hotelnictví a gastronomii. Na soutěž přijela do Českých Budějovic družstva z celé České republiky a Slovenska, letos poprvé se soutěže zúčastnila i rakouská střední škola z Bad Leonfeldenu.

První soutěžní den se odehrál v duchu starých řemeslných tradic, návštěvníci soutěže mohli zhlédnout např. prezentace o historii tkalcovství, rybářství, pivovarnictví. Součástí prezentací byli i praktické ukázky řemesel, řemeslných nástrojů či řemeslných výrobků. Diváci měli příležitost ochutnat originální trubičky z Hořic, jihočeská piva, seznámit se s nástroji na výrobu skla či zhlédnout praktickou ukázku stolničení. Porotu nejvíce zaujala prezentace o historii mlynářství v podání žáků Euroškoly Strakonice, kteří si kromě věcných cen odnesli za první místo i příjemný víkendový pobyt v třeboňských lázních Aurora.

Druhý soutěžní den byl věnován jihočeskému regionu, soutěžící hledali paralely mezi svým domovským městem a Českými Budějovicemi. Nejlépe svůj region s Českobudějovickem propojila Hotelová akademie z Liptovského Mikuláše. Slovenští žáci si tak vysoutěžili první místo a získali víkendový pobyt ve Sportcentru Mrkáček v Lišově.

Součástí soutěže je vždy bohatý doprovodný program, žáci se z místa konání, Malá scéna DK Metropol, přesouvají na organizovanou prohlídku města, ve večerních hodinách mají možnost navštívit Český Krumlov a zhlédnout představení na Otáčivém hledišti. Záštitu nad celou akcí tradičně převzali hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola, člen rady kraje pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy JUDr. Tomeš Vytiska a primátor statutárního města České Budějovice Mgr. Juraj Thoma. Řada významných sponzorů podpořila soutěž mnoha zajímavými a hodnotnými cenami.

Letošní ročník provázela mimořádně přátelská atmosféra, porota udělila zvláštní cenu soutěžnímu družstvu z Ostravy, které neváhalo a přispěchalo na pomoc soutěžícím z Nitry, kteří bojovali s technickými problémy ve své prezentaci. Nejen díky přátelské atmosféře se všichni soutěžící těší na připravovaný 5. ročník soutěže, který již v závěrečném proslovu anoncovala ředitelka pořadatelské školy, Střední školy obchodní, Husova 9, Mgr. Jarmila Benýšková.

Fotogalerie ke stažení (.zip - 791.35 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku