Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Přeshraniční setkání jihočeských a hornorakouských mládežnických organizací. (110.25 KB)
Přeshraniční setkání jihočeských a hornorakouských mládežnických organizací
30.09.2013

Ve dnech 21. a 22. září 2013 se u příležitosti Zemské výstavy 2013 uskutečnilo setkání zástupců dětských a mládežnických organizací z Jihočeského kraje a Horního Rakouska.

Českou část reprezentovala Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje se svými členskými sdruženími (občanské sdružení Děti Řepice, občanské sdružení Bezva prázdniny, POHODÁŘI VSKH, Kamarádi otevřených srdcí, Rodinné centrum ROZÁRKA, Jihočeská krajská organizace Pionýra, M - tes a Země - nezemě, o.s.). Nabídky na setkání využilo patnáct účastníků z Jihočeského kraje a dvacet účastníků z Horního Rakouska.

Cílem této akce bylo přiblížit rakouským zájemcům systém a činnost jihočeských organizací zajišťujících výchovné, vzdělávací, zájmové, rekreační a táborové akce pro děti a mládež.

Program na české straně hranic zahrnoval návštěvu Zemské výstavy v českokrumlovském Regionálním muzeu, návštěvu Domu dětí a mládeže Český Krumlov a dále místního Centra pro pomoc dětem a mládeži. Následně všichni účastníci odcestovali do Freistadtu, aby navštívili rakouskou část Zemské výstavy. Poté následovalo oficiální přivítání hornorakouskými představiteli organizace LandesJugendReferat spojené s nabídkou další spolupráce v oblasti volnočasových aktivit pro děti a mládež.

Následující den byl věnován prezentacím jednotlivých hornorakouských mládežnických organizací a aktivitám z oblasti zážitkové pedagogiky.

Jak jihočeští, tak hornorakouští účastníci pozitivně zhodnotili průběh celé akce a shodli se, že by budoucnu rádi zrealizovali další tematicky navazující přeshraniční setkání.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku