Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Do nemocničních ambulancí se půjde objednat po internetu
24.01.2014

Jihočeský kraj chce umožnit pacientům v jím založených nemocnicích, aby se mohli objednat na ambulantní vyšetření také pomocí internetu. Záměr tohoto projektu doporučili krajští radní 23. ledna 2014 ke schválení zastupitelstvu, které o něm rozhodne na svém zasedání 27. února. V případě, že dostane zelenou, by mohl být spuštěn zhruba od poloviny roku 2015 s tím, že i nadále bude možné se objednat osobně či po telefonu.

„Zavedení systému, který internetové objednávání umožní, si vyžádá náklady 1,285 milionu korun. Uvedenou částku chce kraj získat na základě žádosti podané do 19. výzvy Integrovaného operačního programu při spolufinancování ve výši 15 procent," uvedl hejtman Jiří Zimola.

V praxi to bude vypadat tak, že si pacient rozklikne webovou stránku příslušného ambulantního oddělení, najde si podle data a hodiny příslušné okénko a zadá tam své nacionále. „Volná okénka budou jednotlivé ambulance pravidelně aktualizovat, nemělo by se tedy stávat, že by na ošetření v jeden termín čekali zároveň lidé, kteří se objednali přes internet, osobně či po telefonu," dodal Zimola.

Tento systém navíc pomůže zkvalitnit a plošně rozvinout rychlou a efektivní komunikaci zdravotního personálu mezi jednotlivými nemocničními pracovišti.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku