Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Zástupce dodavatelské firmy při zaškolování personálu RDO. (148.50 KB)
Nový ultrazvuk v prachatické nemocnici zobrazí i to, co jiné přístroje nevidí
4.09.2014

Nemocnice Prachatice, a. s., zakoupila pro své radiodiagnostické oddělení nový moderní ultrazvuk. Tento přístroj zkracuje dobu vyšetření pacientů a umožňuje časnější záchyt nádorů a jiných patologických jevů.

Pořízený plně digitální barevný ultrazvukový diagnostický systém nejvyšší výkonnosti Toshiba je vybavený nejmodernějšími technologickými moduly. Pacienti mimo jiné rovněž ocení, že vyšetření je šetrné a bezpečné, protože se nepoužívá žádné rentgenové záření. „Zakoupili jsme ho prostřednictvím řádného výběrového řízení v souladu s letošním plánem investic. Jeho pořizovací cena je 2,3 milionu korun, jedním milionem nám přispěl zřizovatel Jihočeský kraj formou navýšení základního kapitálu nemocnice," uvedl ředitel Nemocnice Prachatice, a. s., Ing. Michal Čarvaš.

Využití této přístrojové novinky je rozmanité, neboť k dispozici má celkem šest ultrazvukových sond. Jejich výběr umožní vyšetření oblasti břicha, periferních cév a povrchových a malých orgánů nebo kardiologická vyšetření novorozenců a pořídí také 3D a 4D zobrazení plodu v reálném čase. Lékař vše sleduje na libovolně polohovatelném plochém LCD monitoru. Protože zařízení umožňuje mimořádnou kvalitu pořizovaného obrazu zejména v hloubkách, zachytí i to, co by běžným přístrojům mohlo uniknout. Získaná data se ukládají do elektronického archivu, a dají se tak velmi snadno operativně využívat a přeposílat.

Na ultrazvukových pracovištích prachatické nemocnice vyšetří denně od 6.30 do 15.30 několik desítek objednaných nebo i akutních pacientů z okolních ambulancí od kojenců až po pacienty vyššího věku. Jedno vyšetření trvá v závislosti na vyšetřované oblasti a délce nálezu v průměru dvacet minut. V případě potřeby je v kterémkoli čase včetně víkendů dostupný během jedné hodiny lékař přivolaný z domova.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku