Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Hejtman Jiří Zimola poděkoval starostovi SH ČMS JčK Václavu Žižkovi za práci a předal mu dárkový koš.  (220.83 KB)
Hejtman poděkoval Žižkovi za práci
9.04.2015

Chci vám moc a moc poděkovat za to, co jste vykonal pro dobrovolné hasičstvo. Těmito slovy ocenil hejtman Jiří Zimola starostu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) na jihu Čech Václava Žižku. Stalo se tak ve středu 8. dubna 2015 na krajském shromáždění delegátů SH ČMS, na kterém se Žižka po 15 letech rozhodl na svou dosavadní funkci už nekandidovat.

Žižka se revanšoval hejtmanovi tím, že mu jménem všech tzv. „dobráků" předal medaili za zásluhy o sbory dobrovolných hasičů.

„Vztahy mezi krajem a sdruženími dobrovolných hasičů jsou více než dobré, o čemž mimo jiné svědčí každoroční finanční injekce, kterou vám poskytujeme. A chci vám slíbit, že ani do budoucna se na této podpoře nebude nic měnit," uvedl Zimola.

Hejtman dále řekl, že si Žižkovy práce velice váží a pevně věří, že i po odchodu z funkce bude dobrovolné hasiče i nadále zásobovat svými nápady. „A aby nezůstalo jen u těchto sice vřelých, ale přesto jen slov, předávám vám jménem svým i celého kraje dárkový koš," dodal Zimola s tím, že Žižku považuje za muže, jehož, hasičskou terminologií řečeno, zápal pro práci nikdy nevyhoří.

 

Díky kraji zůstalo zachováno hasičské muzeum

Obdobná slova díků směrem k hejtmanovi i celému Jihočeskému kraji pronesl na shromáždění i Žižka. „Vážený pane hejtmane velice si já i mí kolegové vážíme toho, jak nás vy i celý kraj podporujete. Proto jsme se rozhodli vám udělit medaili za zásluhy o sbory dobrovolných hasičů," řekl. „Rád bych rovněž ještě připomněl, že jste se vy i kraj také zasloužili o zachování Hasičského muzea v Bechyni, za což vám též děkujeme," doplnil Žižka.

Žižkovým nástupcem, který bude nyní stát včele sborů jihočeských dobrovolných hasičů s více než 43 tisíci členy, pak delegáti krajského shromáždění SH ČMS zvolili jeho syna, Jiřího Žižku.

Fotografie ke stažení (.jpg - 3605.61 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku