Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: 19. ročník Mezinárodní přehlídky současného výtvarného umění. (557.70 KB)
19. ročník Mezinárodní přehlídky současného výtvarného umění
13.10.2015

Intersalon patří již po mnoho let mezi významné společenské i kulturní počiny nejen na jihu Čech, který je dlouhodobě podporován v rámci Vybraných akcí grantové politiky Jihočeského kraje. Výstava je uspořádána pod záštitou hejtmana jihočeského kraje pana Mgr. Jiřího Zimoly.
V letošním roce přichází Asociace jihočeských výtvarníků s velmi atraktivním programem. Tato rozsáhlá výstava bude realizována na dvou zajímavých místech. Stane se tak nejrozsáhlejší expozicí za dobu své existence. Celkem se výstavy zúčastní více než 130 vystavujících.

Druhá část expozice bude slavnostně otevřena 15.10. v 17:00 hodin v nové prestižní Galerii Mariánská v Českých Budějovicích. Své nevšední umělecké projekty představí pražská Galerie La Femme. Zastoupeni umělci budou například B.Jirků, M.Jiránek, J. Anderle, E. Mansfeldová, M. Rittstein, B. Olmrová, Z. Janda,
R. Brichcín, Z. Tománek, M. Chabera a mnoho dalších.

Nebude chybět ani Produzentengalerie z partnerského města Pasova jejímž představitele je předseda profesní organizace výtvarníků BBK Niederbayern pan Hubert Huber. V poslední, ale pro nás, velmi důležité části expozice bude prezentována výstava, která je zároveň poctou významným jihočeským již nežijícím autorům členům AJV. Karel Valter, František Peterka, Miloš Cicvárek, Jiří Stejskal a Matouš Vondrák. Obě vernisáže oživí svým nekonvenčním vystoupením SaxWork Quartet.

INTERSALON AJV je svým rozsahem a počtem zúčastněných autorů jedním z největších projektů v ČR. Tato jedinečná výstavní akce zahrnuje všechny obory výtvarného umění, od malířství přes sochařství, grafiku až k oborům užitého umění.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku