Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Prachatická nemocnice obnovila normální provoz
2.11.2015

Hygienici v pondělí povolili prachatické nemocnici odvolat dočasná provizorní opatření související s havárií na kanalizačním potrubí, kdy odpadní voda prosákla do studny a vyřadila tak z provozu zdroj pitné vody pro celé zdravotnické zařízení. Po týdnu tak nemocnice znovu pracuje v normálním režimu.

„Laboratorní testy prokázaly, že páteční vzorky pitné vody jsou v naprostém pořádku, takže můžeme odvolat všechna omezující opatření. Již v průběhu pondělního odpoledne obnovíme normální provoz hemodialýzy i operačních sálů. Pacienty tak mohu uklidnit. Veškeré akutní i plánované výkony již budou realizovány v běžném režimu," uvedl ředitel Nemocnice Prachatice, a. s., Ing. Michal Čarvaš.

V průběhu minulého týdne provedli pracovníci nemocnice kompletní sanaci všech zařízení, která přišla do kontaktu s kontaminovanou vodou. Ve spolupráci s vodohospodáři propláchli, vyčistili a znovu napustili celý vodovodní systém z nového nezávadného zdroje.

„Nyní budou následovat jednání s vodohospodářskou společností Čevak a městem Prachatice, jejichž výsledkem by mělo být nalezení způsobu zajištění dodávek pitné vody pro nemocnici tak, aby se podobná situace nemohla již v budoucnu opakovat," doplnil ředitel.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku