Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Jihočeský kraj dá v rámci dotace dobrovolným hasičům 16,7 milionu. (579.99 KB)
Jihočeský kraj dá v rámci dotace dobrovolným hasičům 16,7 milionu
28.01.2016


O téměř 42 milionů korun se budou moci ucházet letos v rámci mimořádné dotace sbory dobrovolných hasičů na jihu Čech, tedy obce, coby jejich zřizovatelé. Peníze mohou využít na nákup dopravních automobilů či rekonstrukce a výstavbu požárních zbrojnic. 16,7 milionu z uvedené částky poskytne Jihočeský kraj a 25 milionů korun uhradí stát.

„Vedle tradičních dotací, kterými kraj v řádech desítek milionů podporuje naše jihočeské dobráky, se díky dohodě mezi asociací krajů a ministerstvem vnitra podařilo pro rok 2016 otevřít mimořádný dotační titul na nákup dopravních automobilů a rekonstrukce nebo stavby požárních zbrojnic. Tedy věcí, po kterých dobrovolní hasiči dlouhodobě volají," upřesnil hejtman Jiří Zimola.

 

Starosta Žižka kvituje dotace s povděkem

Mimořádnou dotaci kvituje s povděkem starosta jihočeských dobrovolných hasičů Jiří Žižka. „Z jakékoliv podpory dobrovolných hasičů máme samozřejmě velikou radost. V případě tohoto dotačního programu o to větší, protože o tuto dotaci mohou žádat všechny jednotky, včetně těch v nejmenších obcích. Z mého pohledu je to ocenění práce téměř 46 tisíc dobrovolných hasičů v kraji, kteří pomáhají svým spoluobčanům při řešení mimořádných událostí a tyto dotace budou nápomocny k tomu, aby jejich pomoc byla ještě rychlejší a účinnější," řekl Žižka.

 

Usnadní jim cestu k zásahům

Zimola ještě jednou zdůrazňuje, že zmíněný vozový park se týká jen dopravních automobilů. „Vozy jsou prioritně určené k přepravě jednotky na místo zásahu nebo k přepravě osob při živelních pohromách, jako jsou třeba povodně," dodal hejtman.
Ministerstvo vnitra uvolní v rámci uvedeného dotačního programu letos pro sbory dobrovolných hasičů v rámci celé České republiky 250 milionů korun. Desetina z této sumy má putovat do jižních Čech. „Dotace bude přerozdělována dle klíče nastaveného ministerstvem vnitra. Tři šestiny dá stát, dvě šestiny kraje a jednu šestinu zřizovatelé dobrovolných hasičů, tedy obce," nastínil Zimola.

Předpokladem k zisku dotace je, že v rámci administrace žádostí dojde v první úrovni k výběru žadatelů o dotaci ze státního programu a následně bude těmto žadatelům umožněno požádat o investiční dotaci z krajského dotačního programu. Datum, od kdy se budou moci zájemci obracet s žádostmi o krajské peníze, není zatím stanoven.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku