Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
návštěvnice výstavy Náš milovaný Boršov (125.71 KB)
Jihočeský kraj hostí výstavu o obci Boršov nad Vltavou
4.01.2017

Náš milovaný Boršov je název výstavy, která byla na včerejší vernisáži 3. ledna zahájena v hlavní budově JčK. Obec Boršov nad Vltavou se zde ve třech patrech prezentuje okolo centrálního schodiště jako moderní obec, která v roce 2016 byla v jižních Čechách vyhodnocena jako 2. v soutěži Vesnice roku, jako 2. v soutěži Nejlepší knihovna roku v rámci České republiky, jako vítěz okresního přeboru v třídění odpadu v obcích do dvou tisíc obyvatel.
"Z vystavovaných artefaktů zaujme originál vrtule ze sestřeleného mustangu P-51, nýty ze železničního mostu (stejný výrobce je dodal i na Titanic a na most v Sydney), sto let staré loutky s originálním řešením kolenního kloubu a nekorektním zpracováním Žida," upozornil návštěvníky starosta obce Boršov Jan Zeman s tím, že součástí výstavy jsou i další zajímavosti, jako je například populární typ lodě - paddleboard (nafukovací prkno, na kterém se stojí a rychlost mu udává dlouhé pádlo), nebo ukázka potravinářských produktů z bývalých provozů Bratří Zátků (dnes Europasta) včetně odkazu na tak trochu černou ovci rodiny, utajovanou slavnou českou futuristickou malířku Růženu Zátkovou.
Výstava má být živá, a tak každý den do 31.ledna budou v ranních hodinách nabízeny návštěvníkům výstavy boršovské cukrářské výrobky a pečivo, které již mnozí znají z pravidelných měsíčních trhů konaných v centru obce pod romantickým dubovým stromořadím.
"Z výstavy je patrné, že máme-li mít rádi své okolí, zem kde žijeme, svět, musíme především milovat místo, které nám je nejbližší, proto Náš milovaný Boršov," vysvětlil na závěr starosta Zeman.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku