Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (30.51 KB)
Umělkyně Milli Janatková vydává nové CD z projektu „Mým kořenům“
20.03.2017

Všestranně nadaná hudebnice a výtvarnice Milli Janatková vydává nové CD „Mým kořenům", jež je součástí stejnojmenného projektu. Předkové této výjimečné autorky pocházeli z Jižních Čech a Pošumaví. Projekt vznikl pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly.

Nové album Milli Janatkové navazuje na její pozoruhodný sólový debut „Proměna", který v letech 2014 a 2016 získal v USA celkem osm nominací na prestižní ceny Independent Music Awards (USA) a dvě nominace na české ceny Tais Awards. Dalším autorčiným krokem na cestě k proměně sebe sama je hledání kořenů vlastní rodiny a touha navázat vlastní úsilí na to nejlepší, co lze v rodinné a kulturní historii najít. Zdrojem naděje a důvěry jí je odvaha našich předků, kteří prožili život v dnes těžko představitelných podmínkách. Milli na albu vychází z tvorby své pratety, českoamerické
skladatelky a spisovatelky Věry Kistlerové, jejíž písně pro tento projekt upravili společně s jazzovým pianistou a skladatelem Markem Novotným. Na výsledných aranžích se podíleli i ostatní členové kvarteta Petr Tichý a Tomáš Vokurka, a hosté - Vojtěch Nýdl (Clarinet Factory),Robert Fischmann a Michal WróblewskiŽánrově album krouží nejvíce kolem jazzového chansonu. Silné momenty přináší Milli v charakteristicky vrstvených vokálech vlastních skladeb odkazujících se (nejen) k lidovým písním. Hlas Milli Janatkové disponuje podivuhodnou škálou barev a emocí, dokáže být silný, naléhavý i něžný, vždy je však ve službě písně a jejího příběhu.

Celým albem se prolíná trojí příběh: pozapomenutý (a přitom tolik aktuální) příběh paní Věry, cesta Milli pátrající po kořenech vlastní rodiny a do třetice příběh vycházející z písní samotných a jejich řazení na albu. Jakkoli druhé autorčino koncepční album čerpá inspiraci z minulosti, zvukem a vkusným pojetím je naprostosoučasné - stejně jako její malby z kraje předků či fotografie v bookletu; představuje krásný odraz vlastních kořenů zrcadlící se na hladině přítomného času.

CD je součástí projektu, na kterém (mj. díky podpoře Státního fondu kultury ČR, Města Mělník a úspěšné crowdfundingové kampaně na Hithitu) autorka pracuje od léta 2015 a který zahrnuje mj. soubor maleb, publikaci a veřejné kulturně vzdělávací akce. Projekt, jehož mediálním partnerem je také Český rozhlas České Budějovice, má za cíl inspirovat k obnovení důvěry, naděje a úcty k sobě, lidem a přírodě.

Více o Milli Janatkové a novém CD na http://millijanatkova.com/, nebo
http://bandzone.cz/millijanatkova

 


Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku