Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Borkovická blata (1802.62 KB)
Jihočeský kraj uspěl v mezinárodním projektu LIFE. Na ochranu životního prostředí získá z Evropské unie více než pět milionů eur
26.06.2017

Záchrana kriticky ohrožených druhů, revitalizace starých alejí, vysázení nových stromů, ochrana rašelinišť či rozšíření zdrojů vysoce kvalitní pitné vody v oblasti Novohradských hor a severní části Třeboňské pánve. Tyto a další projekty bude moci Jihočeský kraj realizovat díky tomu, že jako jeden z mála uchazečů uspěl v programu na ochranu životního prostředí a klimatu LIFE.

Realizace všech opatření je navíc spojena s vytvořením 13 nových pracovních míst - z toho 11 jsou dělnické profese. V čerpání z programu Life se Česká republika řadí k horšímu průměru, o to větší je letošní úspěch Jihočeského kraje. „Za pětadvacet let trvání bylo v tomto evropském programu podpořeno 4 521 projektů za více než pět miliard eur, přičemž Česká republika uspěla od roku 2004 zatím jen šestnáctkrát a získala necelých 32 milionů eur," přiblížil náměstek hejtmanky Pavel Hroch, který má oblast životního prostředí na starosti.

Opatření vedoucí k ochraně životního prostředí se začnou realizovat na začátku letošního září, závěrečný audit je plánován na 30. června 2024. Celkové náklady projektu přesáhnou sedm milionů eur, kraj zaplatí necelého půl milionu eur, o zbytek se podělí Evropská unie s Ministerstvem životního prostředí a dalšími partnery projektu.

Grantovou smlouvu o projektu podepsala hejtmanka Ivana Stráská minulý týden.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku