Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Jihočeský kraj chce být dle prvního náměstka Knota jakýmsi koučem, který pomůže obcím aplikovat chytré technologie. Inspiraci hledá i v Číně (688.38 KB)
Jihočeský kraj chce být dle prvního náměstka Knota jakýmsi koučem, který pomůže obcím aplikovat chytré technologie. Inspiraci hledá i v Číně
3.07.2017

Chytré technologie a možnosti jejich zavádění i využití v praxi. To bylo hlavním tématem jednání mezi představiteli Jihočeského kraje a samosprávného města Tianjin v Čínské lidové republice. V pondělí 3. července je za zúčastněné strany vedli první náměstek hejtmanky Josef Knot a Xiao Huaiyuan, předseda Stálého výboru lidového kongresu města Tianjin.

Výměna zkušeností v tomto resortu byla pro Knota zvláště cenná. Coby místostarosta v Písku se zasloužil o rozvoj chytrých technologií právě v tomto městě a pokračovat v tom chce nyní i v širším měřítku ze své pozice prvního náměstka hejtmanky. „Kraj by tu měl suplovat pozici jakéhosi kouče, který by zejména pomáhal starostům se v dané problematice orientovat tak, aby pro ně aplikace chytrých technologií byla co možná nejefektivnější. Ať už jde o snížení spotřeby energií v budovách či omezení ztrát ve vodovodních sítích. Proto samozřejmě vítám konzultaci s kýmkoli, kdo již v tomto směru dosáhl jistých úspěchů,“ naznačil Knot s tím, že Tianjin je v současné době považován jako lídr a vzor pro čínská chytrá města.

První náměstek zároveň zdůraznil, že by využití chytrých technologií rád aplikoval například i na budovách vlastněných krajem. Kromě vlastního úřadu tedy i v objektech škol či muzeí.

Na závěr pak Knot dodal, že kraj obdržel od čínské delegace pozvánku na Mezinárodní fórum cestovního ruchu a konferenci k tématu Smart (chytrý) region v Tianjinu.

Jihočeský kraj spolupracuje s městem Tianjin se zhruba 11 miliony obyvateli, coby svým partnerem, od roku 2014.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku