Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Vicehejtman Josef Knot při prezentaci v Kazachstánu (70.55 KB)
Představitelé Jihočeského kraje navštívili Kazachstán a Sverdlovskou oblast kvůli navázání hlubší spolupráce v oblasti smart technologií
4.08.2017

Jihočeský kraj a vládní instituce státu Kazachstán pracují na několika společných tématech a při řešení podobných projektů si mohou vzájemně pomoci. Vyplynulo to z pracovní cesty zástupců Jihočeského kraje vedené prvním náměstkem hejtmanky Josefem Knotem do Kazachstánu a Jekatěrinburgu ve Sverdlovské oblasti v Ruské federaci.
„V Kazachstánu spustili velmi intenzivní vládní program zaměřený na smart technologie, což je oblast, ve které si dokážeme vyměnit mnoho zkušeností. Kazachstánská strana také projevila zájem o informace týkající se zpracování odpadů," řekl Josef Knot po setkání s představiteli kazachstánské vlády na světové výstavě EXPO v hlavním městě Astaně, kde Jihočeský kraj jinak představoval především svou turistickou nabídku.
„Následně v Jekatěrinburgu jsme zjistili, že doslova fenoménem je zde hokejový brankář Jakub Kovář, písecký rodák. Souhlasil s tím, že pod jeho jménem zorganizujeme hokejový camp pro naše a sverdlovské mladé hokejisty. Také proto, že místní tréninkové středisko mládeže je na špičkové úrovni," doplňuje Josef Knot.
Po jednání na Uralské federální univerzitě, na které studuje téměř 40 tisíc studentů, je podle jeho slov dalším velmi zajímavým tématem vzájemné uznávání vysokoškolských diplomů, kdy na naší straně potřebujeme kvalitní inženýry a naopak zaznamenáváme velký zájem o studium u nás. Z dalšího setkání s prezidentem Uralské obchodně-průmyslové komory pak opět vyplynula snaha porovnat si zkušenosti z oblasti smart technologií a myšlenka uspořádání pracovní cesty jihočeských podnikatelů do tohoto významného průmyslového regionu.
„Bylo rovněž velmi překvapující, jaký zájem je o koncerty Jihočeské filharmonie. Tam bychom chtěli také najít nějakou formu kulturní spolupráce," uzavřel Josef Knot.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku