Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Krajský radní Jiří Švec si prohlédl dokončovací práce na dálnici v úseku Borek - Úsilné (172.81 KB)
Krajský radní pro dopravu Švec: Dálnici v úseku Borek - Úsilné budou moct řidiči využívat již od 27. září. Tedy o dva měsíce dříve, než bylo v plánu
14.09.2017

Již od 27. září budou moct využívat řidiči nový úsek dálnice D3 Borek - Úsilné na Českobudějovicku. Práce postupovaly tak rychle, že se termín dokončení této komunikace podařilo zkrátit o dva měsíce. Během kontrolního dne na stavbě to ve čtvrtek 14. září konstatoval krajský radní pro dopravu Jiří Švec.

Na více než tříkilometrovém úseku je mimoúrovňová křižovatka, 11 mostních konstrukcí i podchod pro zvěř. Most přes potok Kyselá voda je přitom se svými 200 metry nejdelším mostem stavby. Také toto přemostění v rámci kontrolního dne zástupci dopravního výboru v čele s radním Švecem navštívili a zjistili, že už jej lze využívat.

„Celá stavba tohoto úseku dálnice D3 šla víceméně hladce, takže může jít do předčasného užívání už 27. září tohoto roku,“ potvrdil ředitel stavby Václav Nedorost ze společnosti Eurovia a upozornil, že u mostu přes potok Kyselá voda zbývá doladit jen pár technických detailů, jako je například dolití odvodňovacího proužku.

Stavba si vyžádala 770 milionů korun. Uleví hlavně obyvatelům Borku

Spokojenost s postupem prací vyjádřil i Švec. „Nejen jako politik, ale hlavně jako řidič jsem rád, že bude tento úsek dálnice zprovozněn už koncem září,“ uvedl s tím, že dojde nejen ke zrychlení dopravy, ale nová dálnice bude znamenat i zklidnění dopravní situace zejména pro obyvatele obce Borek.

Radní dále dodal, že v nejbližších letech bude zprovozněn i úsek dálnice od Veselí nad Lužnicí. Jak práce postupují, mohou sledovat řidiči, kteří okolo tohoto úseku projíždějí.

Úsek dálnice D3 ve směru Borek - Úsilné měl být původně zprovozněn až v listopadu. Práce byly zahájeny na jaře roku 2015 a vyžádaly si náklady zhruba 770 milionů korun. Po dálnici na jihu Čech od Mezna po České Budějovice by se pak měli motoristé projet v roce 2021.

Více fotografií z kontrolního dne naleznete na krajském facebooku.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku