Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Radní pro dopravu Jiří Švec předává klíče od elektromobilu řediteli Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Janu Štíchovi (143.20 KB)
Správa a údržba silnic Jihočeského kraje má první elektromobil. Jihočeský kraj přispěl zakoupením ekologického vozidla k ochraně životního prostředí
20.09.2017

Organizace zřizovaná Jihočeským krajem má první elektromobil. Vozidlo značky Nissan Leaf v pořizovací ceně sedm set tisíc korun je plně ekologické a nezatěžuje životní prostředí hlukem a emisemi. Správa a údržba silnic Jihočeského kraje na něj proto získala dotaci od Státního fondu životního prostředí ČR.

„Dotace na zakoupené vozidlo Nissan Leaf činila 173 000 Kč, zbývající finanční prostředky poskytl Jihočeský kraj jako zřizovatel organizace“, uvedl při oficiálním předání radní Jihočeského kraje pro oblast dopravy Jiří Švec a dodal, že vozidlo bude vzhledem ke svému dojezdu až 200 km využito denně, nejen k jízdám po krajském městě, a to za minimálních provozních nákladů.

Radní Švec dále doplnil, že zakoupením elektromobilu využila Správa a údržba silnic Jihočeského kraje dotace na snižování emisí v maximální možné výši. „Již v roce 2015 byla pořízena ekologická zametací vozidla, takže veřejná podpora ve výši dvě stě tisíc eur je již zcela vyčerpána,“ uzavřel Švec.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku