Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Jazykové verze stránek

Oficiální internetový portál Jihočeského kraje.

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

Informace oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu

Navigace - třetí úroveň - výběr části rubriky

Do této rubriky budou průběžně zařazovány nejrůznější informace z oblasti zájmové činnosti dětí a mládeže, které by mohly být z praktického hlediska užitečné jak individuálním zájemcům, tak i všem subjektům působícím v oblasti dětí a mládeže.

 

 

4 volná místa na mezinárodním mládežnickém projektu

Centrum pro pomoc dětem a mládeži o.p.s. Český Krumlov nabízí 4 volná místa na mezinárodním mládežnickém projektu, který se uskuteční v prvním srpnovém týdnu (od pondělí 22. do neděle 28. srpna 2016) na turistické základně DDM Zátoň u Českého Krumlova.
Projekt je určen pro mladé lidi ve věku od 15-ti do 18-ti let. Společně s českými účastníky se jej budou účastnit mladí lidé ze Slovinska, Slovenska.
Více se dočtete v přiloženém souboru ke stažení.


V případě zájmu kontaktujte s organizátory akce:
Mgr. Jiří Muk: hlavní koordinátor projektu, tel. +420 734 443 923; Email: jiri.muk@seznam.cz, muk@cpdm.cz
Mgr. Vlastimil Kopeček: ředitel CPDM ČK, tel. +420 603 532 990; Email: cpdm@icmck.cz

Soubor ke stažení (198.66 KB) Soubor ke stažení (.pdf - 198.66 KB)

Hledáte partnerskou školu v Rakousku?

Pokud Vaše škola hledá partnerskou školu v Rakousku, stačí se na internetové stránce rakouského Kulturního centra (Interkulturelles Zentrum) zaregistrovat a vyplnit formulář s potřebnými údaji. Tuto službu nabízí centrum pro školy zdarma.

http://www.schoollinking.iz.or.at/the-intercultural-centres-partner-finding-service

 

 

Bariérový den (18.73 KB)

Akce - 29. 4. 2016 Bariérový den

Dům dětí a mládeže Prachatice, odloučené pracoviště Volary ve spolupráci se Základní školou Volary a základní organizací Svazu tělesně postižených uspořádal akci "Bariérový den" pro děti z I. stupně základní školy. Akce se konala 29. dubna 2016 v prostorách základní školy Volary. Děti měly možnost vyzkoušet si jaké je to žít s handicapem. V jednotlivých třídách pro ně byly připraveny aktivity – Nevidím, Neslyším, Nemohu chodit, Nemám ruce a Úraz některé z končetin. Třídní kolektivy si postupně procházely všechna stanoviště, kde je nejprve žáci devátých tříd seznámili s aktivitou, která je čeká, poté si děti samy vše vyzkoušely a nakonec vše s pracovníky DDM a členy organizace Tělesně postižených shrnuly a podělily se o vlastní zkušenosti.

Za pomoc děkujeme Základní škole Volary, žákům devátých tříd, organizaci Svazu tělesně postižených ve Volarech a kolegům z Domu dětí a mládeže.

Také děkujeme Městskému domu dětí a mládeže z Týna nad Vltavou za inspiraci a poskytnutí materiálů k této aktivitě.


Vladimíra Laschová a Milena Papoušková Sipplová
pedagogové volného času, Dům dětí a mládeže Prachatice

Leták ke stažení (37.29 KB) Leták ke stažení (.docx - 37.29 KB)

Bariérový den (30.71 KB)
Bariérový den (27.38 KB)


 

 

Pohádkový les - výzva k dobrovolníkům

Stejně jako v minulých letech hledám Klub českých turistů i letos ochotné pořadatele na stanoviště v Pohádkovém lese, který se uskuteční v sobotu 28. května 2016 mezi Rudolfovem a rybníkem Mrhal.

Nad jevištěm Národního divadla v Praze si můžeme přečíst nápis „Národ sobě". Nad Pohádkovým lesem můžeme pověsit nápis „Dospělí dětem". Tak jako mnoho lidí přispělo do sbírky na stavbu Národního divadla zejména po jeho požáru, i my potřebujeme přispět trochou volného času dospělých pořadatelů. Na stavbu Národního divadla bylo potřeba uspořádat sbírku jedenkrát, zatímco Pohádkový les stavíme každý rok znovu a znovu a proto také pořádáme „sbírku dobrovolníků" každoročně. Nemalou měrou pomáhají při organizaci některých stanovišť i děti, na většinu stanovišť a na místa náčelníků stanovišť však potřebujeme dospělé. A tak jako mnoho dárců přispělo na stavbu Národního divadla a na představení se nikdy nedostali, najde se i mezi Vámi mnoho dobrovolníků, kteří jsou ochotni připravit hezký den pro zcela neznámé děti. Pohádkový les bude žít tak dlouho, dokud dobrovolné pořadatele mezi Vámi najdeme. Bez Vaší pomoci sami nic nedokážeme.

Pořadatel Pohádkového lesa (ani náčelník stanoviště) nemusí mít žádné mimořádné schopnosti nebo vzdělání. Nezbytná je pouze ochota udělat nezištně něco pro děti. Jediné, co za to dostanete, je svačina, večerní guláš a uznání a poděkování od většiny účastníků. Pokud Vám tato odměna stačí, bez obav nám napište.

V loňském roce se nám podařilo připravit 17 stanovišť. Abychom to společně s Vámi dokázali i letos, potřebujeme na všechna stanoviště dostatek pořadatelů. Prosím dobrovolníky, kteří mají zájem pomoci na některém stanovišti Pohádkového lesa, aby nám poslali odpověď na tuto výzvu. Do dnešního dne se nám přihlásilo 12 náčelníků stanovišť. Znovu tedy prosím také pořadatele a náčelníky předchozích ročníků Pohádkového lesa, aby odpověděli na tuto výzvu a pomohli připravit letošní ročník na téma Řemesla a povolání.

Kontaktní e-mailová adresa pro elektronickou poštu do Pohádkového lesa: pohadkovyles@kct.cz. Všechny odpovědi posílejte, prosím, na uvedenou adresu.

 

 

Nabídka zapojení do mezinárodního setkání dětí v Srbsku (969.98 KB) Nabídka zapojení do mezinárodního setkání dětí v Srbsku (.zip - 969.98 KB)

 

 

Programy státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2016 až 2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy schválilo 4. 8. 2015 zcela nové Programy státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2016 až 2020. Aktuální znění programů naleznete na webové stránce http://www.msmt.cz/mladez/programy-statni-podpory-prace-s-detmi-a-mladezi-1

 

 

Evropská nadace mládeže Rady Evropy

Evropská nadace mládeže (European Youth Foundation - EYF) poskytuje finanční podporu evropským mládežnickým aktivitám. Informaci o podporovaných aktivitách a podmínkách pro získání podpory naleznete v přiloženém souboru nebo na http://www.msmt.cz/mladez/evropska-nadace-mladeze-rady-evropy.

Evropská nadace mládeže Rady Evropy - info (35.00 KB) Evropská nadace mládeže Rady Evropy - info (.doc - 35.00 KB)

 

Bezplatná nabídka tábořišť a táborových základen

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje spustila nový web www.jihocesketabory.cz. Zde mohou pořadatelé táborů zveřejnit bezplatně své tábory, provozovatelé zase zveřejnit bezplatně nabídky tábořišť a táborové základen. Rodiče tak mají možnost pro své děti najít ten nejvhodnější tábor a pořadatelé akcí pro děti a mládež tu nejvhodnější základnu pro připravovanou akci.

 

 

Nevíte, kam s dětmi za zábavou, kulturou a sportem v České republice? Inspirujte se na http://www.ententyky.cz/Creative Commons       Copyright (C) 2016 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Webmaster        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku