Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

AKTUALITY

Moderní prostory plně odpovídající nejnovějším trendům v sociální péči, veškeré zázemí nezbytné pro důstojný život klientů i práci personálu, dostatek místa pro každodenní aktivity i pro chvíle odpočinku. Takové jsou nové prostory denního a týdenního stacionáře Domova Libníč a Centra sociálních služeb Empatie, jejichž slavnostní otevření proběhlo v úterý 28. března na Pražské třídě v Českých Budějovicích. Út, 28.03.2023 - 14:01

Hejtman Kuba: Domov Empatie splňuje ty nejpřísnější nároky na moderní sociální péči

Moderní prostory plně odpovídající nejnovějším trendům v sociální péči, veškeré zázemí nezbytné pro důstojný život klientů i práci personálu, dostatek místa pro každodenní aktivity i pro chvíle odpočinku. Takové jsou nové prostory denního a týdenního stacionáře Domova Libníč a Centra sociálních služeb Empatie, jejichž slavnostní otevření proběhlo v úterý 28. března na Pražské třídě v Českých Budějovicích.

Náměstek Klíma ocenil „slušnej oddíl“ z písecké Tylovky. Vítěze Jr. NBA League Czech Republic. Út, 28.03.2023 - 07:30

Náměstek Klíma ocenil „slušnej oddíl“ z písecké Tylovky. Vítěze Jr. NBA League Czech Republic

„Zřejmě slušnej oddíl,“ ocenil v narážce na známou filmovou hlášku náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Pavel Klíma žáky a žákyně ZŠ J. K. Tyla z Písku. Jeho uznání si zasloužili oprávněně. Tylovka se díky nim stala první školou v historii, která již dvakrát zvítězila v celostátní soutěži školních týmů v basketbalu Jr. NBA. V ní startují pod značkami skutečných týmů NBA smíšené školní týmy složené z žáků prvního stupně základních škol. 

Dechový orchestr ZUŠ Vimperk si z Prahy přivezl zlato. Út, 28.03.2023 - 06:34

Dechový orchestr ZUŠ Vimperk si z Prahy přivezl zlato

Dechový orchestr ZUŠ Vimperk se pod vedením Pavla Vališe a Petra Staňka zúčastnil ve dnech 24. a 25. března 2023 mezinárodního soutěžního festivalu Young Bohemia v Praze. Tento festival má mnohaletou tradici a účastní se ho pěvecké sbory, soubory a orchestry z celého světa. 

Pět nejlepších středních škol se utká ve volejbale o pohár hejtmana Po, 27.03.2023 - 15:25

Pět nejlepších středních škol se utká ve volejbale o pohár hejtmana

Druhé krajské finále středoškolských her definitivně rozhodne o tom, která jihočeská střední škola získá putovní pohár hejtmana Jihočeského kraje. Vyvrcholení turnaje studentů ve volejbale bude probíhat 29. března na ZŠ Oskara Nedbala.

Prachatický klarinetový soubor. Po, 27.03.2023 - 09:00

Klarinetový soubor Prachatice zlatý na mezinárodním festivalu Young Prague 2023  

Tento víkend proběhl v Národním domě Vinohrady v Praze další ročník prestižního Mezinárodního festivalu Young Bohemia 2023. Prachatický klarinetový soubor v obsazení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil a Petra Sovová získali Zlaté pásmo.

První náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř. Pá, 24.03.2023 - 10:30

Jihočeský kraj uzavře spolupráci s ukrajinskou Mykolajivskou oblastí

Jihočeský kraj udělal další krok k rozšíření spolupráce s Ukrajinou. Hejtman Martin Kuba a jeho první náměstek František Talíř podepíší memorandum s Mykolajivskou oblastí. Obě strany se dohodly, že budou usilovat o rozvoj obchodu a investic, naváží kontakty a vazby v oblasti zdravotnictví, zemědělství, podnikání, dopravy, vzdělávání, kultury, cestovního ruchu, sociálních věcí a životního prostředí. Podpoří i navazování kontaktů a vzájemné setkávání veřejnosti obou stran.