AKTUALITY

Zubní pohotovost se od 1. ledna 2024 stěhuje z prostor českobudějovické nemocnice.

Zubní pohotovost se od 1. ledna 2024 stěhuje z prostor českobudějovické nemocnice

Zubní pohotovost se stěhuje z prostor českobudějovické nemocnice. Jihočeský kraj oznamuje, že s účinností od 1. 1. 2024 se změní prostory pro zajištění pohotovostní služby zubních lékařů. Nově bude zubní pohotovost v Českých Budějovicích provozována v pracovních dnech od 16.00 hod. do 22.00 hod., o sobotách, nedělích a svátcích od 08.00 hod. do 20.00 hod. společností Zubní pohotovost s.r.o. na adrese Lidická tř. 439/78 (bývalý objekt Regina nebo aktuálně pobočka České spořitelny na Lidické).  Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba: 

Smlouva s ČD podepsána: V jihočeském kraji bude příští rok jezdit dalších  pět RegioPanterů. Zleva: Jiří Ješeta - člen představenstva ČD a náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu, Michal Krapinec - předseda představenstva a generální ředitel ČD, Martin Kuba - hejtman Jihočeského kraje a Antonín Krák - náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro oblast dopravy.

Smlouva s ČD podepsána: V jihočeském kraji bude příští rok jezdit dalších  pět RegioPanterů

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo uzavření smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících na železnici s Českými drahami (ČD). Pro Jihočechy je to dobrá zpráva v tom, že na naše tratě už příští rok vyjede dalších pět zcela nových RegioPanterů, tedy nejmodernějších elektrických souprav, které flotila ČD nabízí. Kraj je nasadí na trať mezi Českými Budějovicemi a pohraniční stanicí Horní Dvořiště a mezi Lipnem nad Vltavou a Rybníkem. Smlouva mezi Jihočeským krajem a Českými drahami byla podepsána ve středu 29. listopadu. 

Ilustrační foto (zdroj obrázku: Nemocnice Strakonice a.s.)

Nemocnice Strakonice je třetí nejlepší v republice

Nemocnice Strakonice zůstala „na bedně“. V 18. ročníku celostátního projektu „Nemocnice ČR 2023“, který organizuje HealthCare Institute o.p.s., obsadila strakonická nemocnice 3. místo. Cílem projektu je sestavit žebříček nemocnic dle jejich finanční kondice, míry bezpečnosti a také spokojenosti ambulantních i hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců nemocnic. „Děkujeme všem pacientům a zaměstnanců, kteří vyplněním dotazníku vyjádřili svou spokojenost a pomohli nemocnici ve Strakonicích obhájit postavení ve špičce českých nemocnic.

Opravdové Vánoce v jižních Čechách. Nasvícená zoo ohromí, krampusové vystraší, andělé potěší.

Opravdové Vánoce v jižních Čechách. Nasvícená zoo ohromí, krampusové vystraší, andělé potěší

První adventní neděle připadá na 3. prosince. O celém víkendu se tak budou v jižních Čechách rozsvěcovat vánoční stromky a naplno tak začne adventní čas. Akcí se chystá opravdu spousta. V Hluboké nad Vltavou rozzáří tisíce světýlek tamní zoo, z budějovické Černé věže slétne anděl a trhy se chystají také na budějovickém výstavišti.

U nás v kraji

U nás v kraji 24. listopadu 2023

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.    

KreBul o.p.s.

Konference představí podoby dobrovolnictví v kraji

Regionální dobrovolnické centrum pro Jihočeský kraj pod záštitou náměstkyně hejtmana Lucie Kozlové připravilo konferenci, kde představí podoby dobrovolnictví v Jihočeském kraji. Na to pak naváže předání ocenění Křesadlo pro dobrovolníky.