Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

AKTUALITY

Dny otevřených ateliérů 2022 v Jihočeském kraji (foto web DOA) Út, 04.10.2022 - 08:22

Dny otevřených ateliérů 2022 v Jihočeském kraji

Pouze jednou za rok máte možnost navštívit některý z vybraných ateliérů a osobně se tak potkat s umělci, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách. Poznejte práci výtvarníků, řemeslníků, designérů či architektů. Užijte si bohatý doprovodný program, workshopy a komentované prohlídky. Navštivte DesignMarket – setkání s tvůrci a autory, kteří pravidelně v unikátních prostorách Tiskárny Karmášek představují originální šperky, oblečení, módní doplňky a další umělecké práce.

Klání o titul Jihočeská sestřička 2022 se letos odehraje v nemocnici v Jindřichově Hradci. Út, 04.10.2022 - 06:51

Klání o titul Jihočeská sestřička 2022 se letos odehraje v nemocnici v Jindřichově Hradci

Sedmý ročník soutěže Jihočeská sestřička, kterou organizují Nemocnice Jindřichův Hradec a.s, Jihočeské nemocnice, a.s., ve spolupráci s Jihočeským krajem míří do Jindřichova Hradce. Konat se bude v sobotu 8. října. Záštitu nad touto akcí převzal ministr zdravotnictví České republiky Vlastimil Válek a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

U nás v kraji Po, 03.10.2022 - 08:36

VIDEO: U nás v kraji 30. září 2022

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.    

Ilustrační foto (zdroj obrázku www.pixabay.com) Po, 03.10.2022 - 07:44

RERA zve na sympozium Digitalizace pro venkovské obce

Regionální rozvojová agentura jižních Čech zve všechny zástupce samospráv na sympozium „Digitalizace“ pro venkovské obce, které realizuje rakouský partner v rámci projektu DigiVill - Využití digitalizace ve veřejné správě. Dvoudenní sympozium se uskuteční prezenční formou ve dnech 17.- 18. 10. 2022 v Rabenstein an der Pielach, v Dolním Rakousku.

Akademie umění a kultury, vzdělávání III. věku Vimperk zahájila již 4. rok své existence. Pá, 30.09.2022 - 18:19

Akademie umění a kultury, vzdělávání III. věku Vimperk zahájila již 4. rok své existence

Ve čtvrtek 29. 9. 2022 se uskutečnila na ZUŠ Vimperk slavnostní imatrikulace nových studentů Akademie umění a kultury, vzdělávání III. věku. Celkem bylo do dvouletého studia uvedeno 55 studentů. Protože někteří budou studovat 2 zaměření, jedná se celkem o 64 obsazených míst v tomto projektu Základní umělecké školy Vimperk a Jihočeského kraje. Jejich výuku zabezpečí 16 lektorů.  Přejeme všem úspěšné studium!

Kraj zprovoznil napojení průmyslové zóny Tábor východ s Vožickou ulicí o dva měsíce dříve. Zleva: ředitel závodu EUROVIA České Budějovice Pavel Vrba, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba a starosta města Tábor Štěpán Pavlík. Pá, 30.09.2022 - 12:22

Kraj zprovoznil napojení průmyslové zóny Tábor východ s Vožickou ulicí o dva měsíce dříve

O dva měsíce dříve, než bylo původně v plánu, se podařilo zprovoznit pro řidiče napojení průmyslové zóny Tábor východ s Vožickou ulicí. Ti tak tuto komunikaci ve druhém největším jihočeském městě mohli začít využívat již v pátek 30. září. Během jejího slavnostního otevření to uvedl hejtman Martin Kuba.