Text na řeč

AKTUÁLNĚ z KHS: 21. května přibyl jeden nový případ 

Za uplynulých 24 hodin, po osmi dnech bez přírůstku, hygienici na jihu Čech zaznamenali jeden nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Do statistik ale přibyli také tři nově uzdravení. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k čtvrteční 18. hodině zvýšil na 181 a počet vyléčených na celkových 162. Počet aktuálně pozitivních osob v kraji se snížil na 13.

„Od středečního do čtvrtečního večera vyšetřily laboratoře v regionu dalších 96 suspektních vzorků. Pozitivní byl jeden. V tomto případě se jednalo o mladého muže z Jindřichohradecka, který byl zcela bez příznaků a byl testován v rámci preventivního lékařského vyšetření. Zdroj nákazy je zatím neznámý a my nyní  v rámci depistáže prověřujeme všechny indicie. Lepší zprávou jsou tři nově uzdravení, dva na Českobudějovicku a jeden na Prachaticku, i skutečnost, že znovu klesl i počet karantén,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 13 aktivních případů COVID-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno osm na Prachaticku, po dvou na Táborsku a Jindřichohradecku a jeden na Českobudějovicku. Strakonicko, Českokrumlovsko a Písecko si stále udržují aktuální nulu.
 

Štítky