Text na řeč

AKTUÁLNĚ z KHS: COVID-19 na jihu Čech ve čtvrtek 2. dubna: 6 nových případů, celkem 110 onemocnění. Tři uzdravení

Od začátku pandemie SARS-CoV-2 onemocněno na jihu Čech ke čtvrteční 18. hodině celkem 110 osob. Tři z nich se již uzdravily. Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici v regionu šest nových verifikovaných případů nákazy.

Relativní výskyt, tedy počet případů, přepočtený na 100 tisíc obyvatel regionu, byl podle večerních dat Ministerstva zdravotnictví 17,32 na 100 tisíc obyvatel. To je nejméně ze všech krajů ČR. Za uplynulých 24 hodin vyšetřily laboratoře v našem regionu 486 nových suspektních vzorků osob, u nichž lékaři vyslovili podezření na možné onemocnění COVID-19. Pozitivních bylo šest vzorků,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje doc. MUDr. Kvetoslava Kotrbová, PhD. Zvýšený počet odebraných a vyšetřených suspektních vzorků ovlivnily repatriace, ale především zvýšený počet sledovaných kontaktů pozitivních osob. 

K čtvrteční 18. hodině bylo podle verifikovaných dat KHS v regionu mezi nemocnými 63 žen a 47 mužů. „Třicet nemocných má trvalé bydliště na Strakonicku. Jednadvacet jich je z Českokrumlovska, osmnáct z Českobudějovicka, patnáct z Prachaticka, třináct z Táborska, sedm z Jindřichohradecka a šest z Písecka,“ konstatovala epidemioložka KHS Jihočeského kraje MUDr. Jitka Luňáčková. Mezi nemocnými jsou čtyři děti, jeden nemocný je v kategorii od 15 do 19 let. V produktivním věku 20 až 64 let je 77 pozitivních případů a celkem 28 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+. Počet uzdravených se v regionu ve čtvrtek nezměnil a zůstává na čísle tři. „Došlo k formální změně minus jeden případ, původně evidovaný na Táborsku. Důvodem bylo původně chybné uvedení místa trvalého bydliště. Tento pozitivní případ se statisticky přesunul pouze do jiného okresu Jihočeského kraje, takže souhrnné údaje z regionu neovlivnil,“ doplnila MUDr. Luňáčková.

Pro podezření na onemocnění COVID-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 4799 osob. V povinné karanténě se k čtvrteční 18. hodině nacházelo 1096 Jihočechů. 

Ucelený a pravidelně aktualizovaný přehled o vývoji nákazy COVID – 19 v regionu lze nalézt na webových stránkách KHS Jihočeského kraje na adrese: https://www.khscb.cz . Celostátní data nabízejí webové stránky Ministerstva zdravotnictví: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 . Ve zveřejňovaných statistikách aktuálního počtu onemocnění COVID-19 dochází mezi webovými stránkami Ministerstva zdravotnictví a hygienických stanic k mírným odlišnostem. Ty jsou dány použitou metodikou: Zatímco MZ uvádí aktualizované údaje z průběžných hlášení nových případů pozitivity u osob s trvalým pobytem v Jihočeském kraji od všech vyšetřujících laboratoří, KHS zveřejňují nové případy, vyšetřované v regionu a to po jejich verifikaci. 
 

Aktuální situace k výskytu koronaviru v Jihočeském kraji - údaje k 2. 4. 2020

Kumulativní počet potvrzených případů      110    (denní přírůstek    +6)
Počet osob indikovaných k testování        4799
Počet dnes testovaných vzorků                  486
Počet karantén                                          1096
Kumulativní počet vyléčených:                       3

Pozitivní případy v regionu po okresech:

Strakonicko              30    (denní přírůstek    +3)
Českokrumlovsko    21    (denní přírůstek    0)
Českobudějovicko   18    (denní přírůstek    +1)
Prachaticko             15    (denní přírůstek    0)
Táborsko                 13    (denní přírůstek    -1) pozn.: stat. přesun do jiného okresu
Písecko                     6    (denní přírůstek    0)
Jindřichohradecko     7    (denní přírůstek    +3)

Nemocní podle pohlaví:
Ženy            63
Muži            47

Nemocní podle věku:
0-5 let:            1
10-14 let:        3
15-19 let:        1
20-24 let:        9
25-64 let:        68
65+  let:          28
 

Štítky