Text na řeč

AKTUÁLNĚ z KHS - na jihu Čech je další pozitivní případ. Celkem je jich 17

V průběhu středy, konkrétně do 15. hodiny, potvrdily laboratoře českobudějovické nemocnice jeden nový pozitivní případ nákazy koronavirem COVID – 19. Celkem je tak dosud v Jihočeském kraji potvrzeno celkem 17 nemocných.

Novým pozitivním případem je žena ze Strakonicka ve věku 65+, která byla již v nařízené domácí karanténě pro kontakt s pozitivní osobou. Zdravotní stav paní je příznivý. Má rýmu a mírný kašel. Dle posouzení zdravotního stavu lékařkou infekčního oddělení žena zůstává v domácí izolaci. Její hospitalizace není nutná,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje (KHS JčK) doc. MUDr. Kvetoslava Kotrbová, PhD.

Karanténní opatření nařizují dle vyhlášených mimořádných opatření ministra zdravotnictví praktičtí lékaři osobám, které se vracejí ze zahraničí z oblastí vysokého rizika šíření onemocnění nebo osobám, které byly v kontaktu s pozitivně zjištěným onemocněním. Na jihu Čech byla ve středu nařízena karanténa 213 osobám. Celkem je tak nyní v souvislosti s nákazou koronavirem COVID – 19 v povinné karanténě 1165 Jihočechů.

„V laboratořích Nemocnice České Budějovice dnes máme 149 nově indikovaných suspektních případů k vyšetření na COVID – 19. Odběry provádí pracovníci infekčního oddělení nemocnice a domácí odběry zajišťuje ve spolupráci s infekčním oddělením záchranná služba ve spolupráci. Obě služby jsou značně vytížené,“ poznamenala epidemioložka KHS JčK MUDr. Jitka Luňáčková. 

Celkem bylo od začátku února k dnešnímu dni indikováno k vyšetření na jihu Čech 886 suspektních případů. Zmíněných 17 bylo pozitivních.

Pozn.: suspektní = podezřelý
 

Štítky