Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Náhled webových stránek obce Dražíč (201.19 KB)
Jihočeskou Vesnicí roku 2011 je Dražíč
16.06.2011

Vítězem 17. ročníku krajského kola soutěže Vesnice roku 2011 se stala obec Dražíč na Českobudějovicku. Letos se o titul ucházelo rekordních 33 obcí. Hodnotící komise posuzovala především koncepční dokumenty, společenský život v obci, aktivitu občanů, podnikání, péči o stavební fond a obraz vesnice, občanskou vybavenost, inženýrské sítě, úspory energií, péči o veřejné prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péči o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce. Na druhém místě se umístila obec Drahonice z okresu Strakonice a bronzová příčka patří obci Borovany na Písecku.

Úroveň obcí, které se do soutěže hlásí, se každoročně zvyšuje. Podle hodnotící komise bylo rozhodování těžké a náročné. U vítězné Dražíče hodnotící komisi zaujalo, jak je obec příkladně upravena s dodržením prvků tradičního venkovského života a zástavby. Má velmi dobře vyřešenou infrastrukturu nejen v samotné obci, ale i všech jejích místních částech (komunikace, kanalizace, vodovod). „Obec s 245 obyvateli má aktivní a bohatý místní spolkový život. Velmi kladně jsme hodnotili i spolupráce s místními podnikateli, která se projevuje nejen na vzhledu obce v oblasti zeleně ale i turistického ruchu. Velkým lákadlem pro návštěvníky obce je místní pivovar a nově zrekonstruovaný špýchar," uvedl předseda hodnotící komise Jan Jílek.

Starostovi Dražíče Jaroslavu Moulemu gratuloval hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola telefonicky přímo z tiskové konference. „Neříkejte, že jsem vyhrál. Jsem z toho celý naměkko a můžu vám slíbit, že udělám všechno proto, abychom v celostátním kole neudělali Jihočeskému kraji ostudu," komentoval vítězství Dražíče starosta Moule.

Velký zájem obcí o letošní ročník soutěže Vesnice roku kladně ohodnotil hejtman Jiří Zimola i s ohledem na to, že Jihočeský kraj rozvoj venkova dlouhodobě podporuje. „Z Programu obnovy venkova letos Jihočeský kraj rozdělil mezi žadatele 85 milionů korun. Je to nejvíc za poslední tři roky i v mezikrajském srovnání. Uvědomujeme si potřeby investic na jihočeském venkově. Také vítězná obec díky Programu obnovy venkova bude moci v příštím roce realizovat některý ze svých projektů," dodal k podpoře jihočeského venkova hejtman Zimola.

Slavností vyhlášení výsledků a předání stuh se ve vítězné obci uskuteční 19. srpna. Obec Dražíč bude Jihočeský kraj reprezentovat v celostátním kole soutěže. Výsledky celostátního kola budou známi v září tohoto roku.

Protokol o vyhodnocení krajského kola soutěže Vesnice roku 2011 v Jihočeském kraji (.pdf - 49.47 KB)

Zvuk: Jiří Zimola - Vesnice roku 2011 - POV (.mp3 - 561.22 KB)

Zvuk: Jan Jílek - Vesnice roku 2011 - proč Dražíč (.mp3 - 1056.33 KB)

Zvuk: Jan Jílek - Vesnice roku 2011 - Dražíč nebyla v soutěži nováčkem (.mp3 - 349.80 KB)

Zvuk: Jaroslav Moule - Vesnice roku 2011 - Dražíč - starosta (.mp3 - 276.73 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku