Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

16.11.2018

 

Jihočeský kraj zve zájemce na kulatý stůl s tématem Seniorská obálka. Projekt, který má našim dříve narozeným spoluobčanům usnadnit řešení tísně a ohrožení zdraví nebo života, bude představen 26. listopadu 2018 na adrese Riegrova 1756/51 v Českých Budějovicích od 13:15 hodin. Program kulatého stolu je uveden v přiložené pozvánce. Účast je zdarma. 

 

Ilustrační foto (520.16 KB) 16.11.2018

Zhruba 1,8 miliardy korun se chystá investovat kraj do staveb nových úseků, obchvatů či modernizace komunikací II. a III. tříd, které spravuje. Práce chce zahájit v následujících letech s výrazným přispěním peněz z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že se jedná pouze o část finančních prostředků, které kraj v budoucnu do silniční sítě vynaloží. V pátek 16. listopadu...

Foto aktualita (87.25 KB) 13.11.2018

Dvojice studentek z Gymnázia Keimgasse v dolnorakouském Mödlingu prožila společně se svými spolužáky 4 dny v Jihočeském kraji. Studentky uspěly v soutěži „TschechischQuiz“ pořádané Velvyslanectvím ČR ve Vídni, která je, jak název napovídá, zaměřena na český jazyk a Českou republiku.

Tématem letošního ročníku soutěže byla císařovna Marie Terezie a české země. Práce studentek z Mödlingu byla nejzdařilejší, což na slavnostním aktu ve Vídni v dubnu 2018 ocenila i...

Foto aktualita (9.79 KB) 13.11.2018

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením. 

...
Plakát SP Tábor (114.95 KB) 12.11.2018

Tábor bude čtvrtou zastávkou letošního ročníku Světového poháru. „Všechny čtyři závody budou zárukou vysoké úrovně. Možná naposledy na českém území uvidíme přímý souboj dvou fenomenálních cyklokrosařů – Mathieu Van der Poela a mistra světa Wout van Aerta. Věřím, že i naši Boroš s Nesvadbou závod kategorie mužů Elite dokáží zdramatizovat,“ poznamenal a představil i další kategorie: „Závod žen, který letos patří...

Foto aktualita (140.00 KB) 12.11.2018

Nejvyšší ocenění pro středoškoláky, Česká hlavička, putuje do soběslavského gymnázia, které zřizuje Jihočeský kraj. Cenu Veolia, která se uděluje za práce věnované ochraně, či zlepšení životního prostředí, získal Jakub Vácha.

Více informací naleznete v přiložených dokumentech.

12.11.2018

Dům dětí a mládeže České Budějovice vyhlašuje soutěž Talent Jihočeského kraje roku 2018. V kategorii humanitní, přírodovědné, technické, umělecké, sportovní, speciální a v kategorii všestranný talent mohou soutěžit jednotlivci ve věku od 10 do 19 let, kteří se v období od 1. 1. 2018 do 31. 12. 2018 umístili v okresních a vyšších kolech soutěží a přehlídek a kteří trvale bydlí nebo studují na školách v Jihočeském kraji.

Návrhy na...

Sboristé Gymnázia Strakonice (153.24 KB) 12.11.2018

Pětačtyřicet sboristů Gymnázia Strakonice, které zřizuje Jihočeský kraj, pod vedením Marcely Mikové dosáhlo historického úspěchu v letošním kole přehlídky a soutěže středoškolských pěveckých sborů, kam postoupili z jarního regionálního kola. Skvělým výkonem zhodnoceným odbornou porotou vyzpívali v sobotu 10. listopadu zlaté pásmo a skončili navíc v jeho čele rovnou za letošním absolutním vítězem – sborem konzervatoře Kroměříž.

Podmínkou...

účastníci logické olympiády (127.64 KB) 12.11.2018

Dne 2. 11. 2018 se v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici Boženy Němcové v Českých Budějovicích uskutečnilo krajské kolo již 11. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 120 regionálně nejúspěšnějších soutěžících, kteří v nominačním kole obstáli v konkurenci 3001 dětí z celého Jihočeského kraje.

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) zvítězil Matěj Kmínek ze ZŠ Máj II,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 1/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku