Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Hejtman Jiří Zimola jednal dnes se starostou Loučovic Janem Kubíkem o projektu Divoká voda, který má pomoci snížit nezaměstnanost v lokalitě pod (189.58 KB) 22.04.2015

Atraktivní destinace pro vodáky, zvýšení turistického ruchu a s ním spojený vznik nových pracovních míst v lokalitě s nadprůměrně vysokou nezaměstnaností. To je hlavním cílem projektu Divoká voda, který je klíčem otevírajícím vodákům Vltavu v úseku od hráze Lipenské přehrady až po Loučovice.

S uvedeným projektem přišly obce Loučovice a Lipno nad Vltavou. Jihočeský kraj slíbil, že jim v maximální míře pomůže jejich plány dotáhnout ke zdárnému konci.

„Každý projekt, který pomůže najít lidem práci je dobrý a stojí za to ho podporovat," uvedl hejtman Jiří Zimola po schůzce se starostou Loučovic Janem Kubíkem ve středu 22. dubna 2015.

Zároveň Zimola...

Foto:  EVOLUTION OF DANCE. (134.52 KB) 22.04.2015

Dům dětí a mládeže Strakonice na své pobočce ve Vodňanech nastudoval a uvedl taneční divadlo EVOLUTION OF DANCE. Taneční divadlo se uskutečnilo 21.4. ve vodňanském domě kultury a záměrem tvůrců bylo provést diváky vývojem tance. Dopoledne se ho účastnili žáci vodňanských škol a večer široká veřejnost. Na pódiu se vystřídalo více než 100 tanečníků v zajímavých aranžmá a v nápaditých kostýmech.

21.04.2015

Částkou 347 tisíc korun přispěje letos Jihočeský kraj všem sedmi okresním mysliveckým spolkům v regionu na pořízení pachových ohradníků. Stane se tak v rámci společného projektu s Nadací pojišťovny Generali, která se na něm podílí tradiční částkou 150 tisíc.

Umístění pachových ohradníků podél silnic má pomoci omezit počet střetů aut se zvěří a zároveň snížit počet zraněných motoristů, škod na autech i uhynulých zvířat. „Samozřejmě vítáme a zároveň plně podporujeme každou aktivitu, která vede ke zvýšení bezpečnosti provozu na komunikacích," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Pachové ohradníky se umísťují na stromy, patníky nebo kůly. Na ně se nastříká speciální...

Foto aktualita (334.22 KB) 21.04.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Teologická fakulta JU v Českých Budějovicích. (37.70 KB) 17.04.2015

Teologická fakulta JU v Českých Budějovicích, Cyrilometodějská teologická fakulta UP Olomouc, Česká christologická a mariologická akademie, pod záštitou rektora JU v Českých Budějovicích, rektora UP Olomouc, hejtmana Jihočeského kraje a Biskupství českobudějovického pořádají symposium M. Jan Hus - svědek křesťanské víry pro naši dobu. Sympozium se uskuteční 18. - 20. května 2015 v Českých Budějovicích v klášterním sálu u kostela Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí.

Podrobný program naleznete na stránkách Teologické fakulty JU v Českých Budějovicích.

 

...

Foto: Budějovice gastroenterologické přivítají mladé lékaře a sestry z celé ČR. (115.79 KB) 16.04.2015

České Budějovice budou ve čtvrtek 16. a v pátek 17. dubna dějištěm historicky prvního setkání mladých gastroenterologů a endoskopických sester z celé České republiky. Odborná konference, jíž se zúčastní vedle mladých lékařů a sester také přední tuzemští odborníci v oblasti gastroenterologie, interny, chirurgie a dalších souvisejících medicínských oborů, se uskuteční v prostorách českobudějovického Domu kultury Metropol.

„V polovině loňského roku proběhla konference mladých lékařů do 35 let a separátně konference všeobecných sester Budějovice kazuistické, jejímž organizátorem byla Nemocnice České Budějovice, a. s., spolu s Jihočeskou univerzitou. Více než 240...

Foto: Kraj zprostředkoval setkání starostů s firmami. (190.35 KB) 14.04.2015

Společný workshop jihočeských starostů se zástupci firem zprostředkoval kraj v sále zastupitelstva v úterý 14. dubna 2015. Starostové tu s nimi měli příležitost prokonzultovat možnosti realizace různých projektů po finanční i technické stránce.

„Krajští radní se každoročně setkávají se starosty jihočeských měst a obcí. Letos se tyto schůzky uskutečnily v únoru. Mnoho nově zvolených starostů během nich projevilo zájem o investiční projekty, jako jsou opravy vodovodů a kanalizací, opravy veřejného osvětlení, zateplení veřejných budov či výměny kotlů a vytápěcích soustav. My jsme na to zareagovali tím, že jsme se rozhodli uspořádat výše uvedený workshop," uvedl...

Foto: Hejtman Jiří Zimola při udělování cen PRESTA v českobudějovickém hotelu Clarion. (120.35 KB) 13.04.2015

Domov pro seniory v Bechyni získal cenu hejtmana INSPIRA v rámci osmého ročníku soutěže PRESTA, kde porota oceňovala prestižní stavby zhotovené na jihu Čech v letech 2012 až 2014. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 9. dubna 2015 v Českých Budějovicích.

„Jihočeský kraj se rozhodl postavit tento domov proto, aby mohli senioři v táborském okrese využívat dostupné moderní zařízení plně odpovídající 21. století. A to se nám určitě podařilo. Navíc se jedná o nejvýznamnější akci realizovanou u našich příspěvkových organizací v sociální oblasti, když cena této investice dosáhla 171 milionů korun," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Hejtmana mimo jiné zaujalo mimořádně...

13.04.2015


Praha, 10. dubna 2015 - Novou výzvu číslo 56 zaměřenou na rozvoj čtenářství a čtenářské gramotnosti, výuku cizích jazyků a podporu výuky matematiky, přírodovědných a technických oborů vyhlašuje Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK). Výzva je určená všem základním a středním školám mimo hlavní město Prahu.

Celková alokace na výzvu představuje 800 milionů korun s možností navýšení. Uspokojena by tak měla být většina škol, která podá projektovou žádost. Školy mohou žádat o dotaci na jeden projekt v rozmezí od 200 tisíc do 1 milionu korun. Finanční prostředky jim budou poskytnuty prostřednictvím ex ante (předběžné) platby ve 100% výši schváleného...

« Předchozí        Aktuální stránka: 119/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku