Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: V Úsilném pořádají Memoriál akademického malíře Františka Hrubína. (95.55 KB) 5.08.2014

Již šestý ročník Memoriálu akademického malíře Františka Hrubína se koná v sobotu 9. srpna 2014 v Úsilném u Českých Budějovic. Akci pořádá TJ SK Úsilné na místním fotbalovém hřišti v rámci uctění památky rodáka, nestora sportu a kultury v Úsilném a zakladatele místního sportovního klubu v roce 1938.

Hlavním cílem organizátorů turnaje, který se poprvé uskutečnil v roce 2009, je vždy přilákat co nejvíce lidí a nabídnout jim nevšední podívanou, zábavu i občerstvení v podobě dobrého pití a jídla.

Doposud nejúspěšnějším týmem je zkušené mužstvo SK Nemanice, které zvítězilo v posledních čtyřech ročnících. Místní slavili úspěch v podobě turnajového vítězství v prvním...

Foto: U nás v kraji. (398.47 KB) 4.08.2014

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

1.08.2014

V průběhu měsíce července či srpna letošního roku (přesný datum bohužel zatím není znám) bude spuštěn do „ostrého" provozu Národní registr poskytovatelů, který je součástí Národního zdravotnického informačního systému. Poskytovatelé zdravotních služeb mají zákonem č. 372/2011 Sb. , zákon o zdravotnických službách, v platném znění(§ 75 odst. 1 písm. c) stanovenu povinnost předávat do Národního registru poskytovatelů data uvedená v § 74 odst. 1 písm. c) a j) až m) a to do 180 dní ode dne zřízení registru (je diskutabilní, zda tuto lhůtu počítat od 01.04.2014 dle zákona nebo ji počítat ode dne spuštění...

Foto: Hejtman Jiří Zimola: Proč Šumava potřebuje zákon? (299.01 KB) 31.07.2014


V posledních dnech se opět do popředí zájmu dostává Šumava, a to především v souvislosti se senátorským návrhem zákona o Národním parku Šumava, který ve středu projednala vláda. Bohužel, ho nepodpořila. Říkám bohužel, protože jsem na základě svých zkušeností přesvědčen, že Šumava svůj zákon jednoznačně potřebuje.

Senátní návrh, o kterém se nyní bude jednat ve Sněmovně, nepovažuji za ideální řešení a neskáču z něj nadšením, ale vinou všech stran sporu o Šumavu jsme se dostali do situace, že je lepší nějaký zákon, i když ne úplně dokonalý, než zákon žádný. Je skoro zbytečné se dohadovat o tom, zda bezzásahová zóna bude o 1 či 2 procenta větší či menší. V tom netkví...

Foto: Zlato v Mad\'arsku pro Klarinetový soubor Prachatice . (141.17 KB) 30.07.2014


První prázdninové dny se zúčastnil Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček mezinárodního festivalu mládeže Balaton 2014, který se konal na březích mad'arského letoviska Balatonfüred. Zúčastnil se zde také soutěžního vystoupení souborů, hudebních a tanečních seskupení a sedmičlenná mezinárodní porota ohodnotila výkon zlatou příčkou a zlatým pohárem. Zlaté ocenění je to v pořadí již šesté po předchozích, získaných v Belgii, Rakousku, Slovensku a České republice.

Vedle soutěže, která probíhala téměř celý den, také klarinetový soubor jako mnozí jiní vystoupil na závěrečném ceremoniálu vyhlášení výsledků,...

Foto: Návštěvníci festivalu mohou vyhrát nový Apple iPhone. (125.73 KB) 30.07.2014


Rožmberk nad Vltavou - Soutěžit o nový telefon Apple iPhone 4S mohou v sobotu 2. srpna všichni návštěvníci populárního festivalu České hrady v Rožmberku nad Vltavou. Šanci na výhru má každý, kdo do 19 hodin přinese ke stanu neziskové společnosti ASEKOL jakýkoliv starý mobil. Výherce obdrží nový iPhone přímo na festivalu! Účastníci soutěže obdrží od hostesek také drobnou pozornost a dozví se také zajímavé informace o třídění starého elektrozařízení. Aktivita je součástí popularizační kampaně, na které spolupracuje společnost ASEKOL s Jihočeským krajem.

...

Foto: Mapa horního areálu. (72.59 KB) 30.07.2014

Od pátku 1. srpna 2014 bude přemístěna Lékařská služba první pomoci (LSPP) pro děti a dorost z dolního areálu Nemocnice České Budějovice, a.s. do přízemí nového moderního pavilónu D Dětského oddělení v horním areálu nemocnice (vchod z ulice L. B. Schneidera).

„Přesun dětské pohotovosti ze stávajících prostor LSPP v ulici Generála Svobody na naše oddělení znamená další zkvalitnění péče o malé pacienty. Pohotovost bude nyní přímo navazovat na rentgen, laboratoře, eventuálně další odborné ambulance. Většina pacientů, kteří přijdou na lékařskou pohotovost, sice odchází po ošetření domů s doporučením následné léčby, v některých případech je ale nutná hospitalizace v...

30.07.2014

Neděle 3. srpna bude v Bechyni patřit dechovce. Na pódiu letošního v pořadí již 22. Bechyňského festivalu dechových hudeb se představí Babouci, Radověnka, Keramička, Valdaufinka Ády Školky, Třeboňská dvanáctka a Járinka. Akce začíná ve 13 hodin na městském stadiónu v Bechyni.

„Festival dechových hudeb je jedním z vrcholů kulturního léta ve městě, přičemž zájem návštěvníků, lázeňských hostů i obyvatel Bechyně a celého okolí o tuto akci dlouhodobě roste. Pokud je dobré počasí, schází se na městském stadiónu při této příležitosti pravidelně až devět stovek posluchačů," uvedl starosta Bechyně Jaroslav Matějka.

Program kulturních, sportovních a společenských...

Foto: Krajský radní pro dopravu Antonín Krák s ředitelem Celního úřadu pro Jihočeský kraj Michalem Kubátem. (176.32 KB) 29.07.2014

Vyrovnávací rohože k váhám, výškové měřidlo nákladu, pásmo na měření nákladu, notebook, tiskárnu i lampičky do vozidel předal v úterý 29. července 2014 krajský radní pro dopravu Antonín Krák řediteli Celního úřadu pro Jihočeský kraj Michalu Kubátovi. Převod movitého majetku kraje ve výši zhruba 100 tisíc korun na celní úřad oba zúčastnění stvrdili podpisem darovací smlouvy.

Stalo se tak v rámci spolupráce kraje a celního úřadu zaměřené na kontrolu přetížených nákladních vozů, díky němuž se daří šetřit krajské komunikace II. a III. tříd.

„Kraj velmi dobře spolupracuje s celním úřadem při...

« Předchozí        Aktuální stránka: 149/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku