Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Radní Jihočeského kraje se sešli se starosty z Prachaticka. (145.68 KB) 26.02.2014

Radní Jihočeského kraje se v úterý 25. února 2014 v zasedacím sálu Městského úřadu v Prachaticích sešli se starosty měst a obcí na Prachaticku. Důvodem pravidelných schůzek se starosty měst a obcí na jihu Čech, plánovaných až do 6. března, je snaha o zajištění dobré oboustranné spolupráce a informovanosti o správě Jihočeského kraje, investicích, změně legislativy nebo také o dotačních možnostech.

Foto: Krajský radní Tomeš Vytiska a Václav Průcha z odboru školství, mládeže a tělovýchovy na setkání s úspěšnými golfistkami a volejbalisty. (245.88 KB) 25.02.2014

S trojicí mladých golfistek z Týna nad Vltavou a družstvem volejbalistů ze Střední školy a Vyšší odborné školy cestovního ruchu z Českých Budějovic se v pondělí 24. února 2014 setkal krajský radní Tomeš Vytiska, který má ve své gesci mimo jiné i sport.

Golfistky Marie, Johana a Františka Luňáčkovy získaly loni stříbrné medaile na Mistrovství ČR družstev dívek do 18 let a vybojovaly pro Golf klub Týn nad Vltavou postup do 1. ligy žen. Českobudějovičtí volejbalisté zase vyhráli republikové finále ve Žďáru nad Sázavou a poletí 9. dubna reprezentovat ČR na Mezinárodní soutěž federace školního sportu do portugalského Lisabonu.

Vytiska jim poděkoval za vzornou...

Foto: Hejtman Jiří Zimola (uprostřed) s jihočeskými medailisty z Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky. (195.30 KB) 24.02.2014


Nejenom jménem svým, ale i dalších představitelů Jihočeského kraje vám děkuji za vzornou reprezentaci našeho regionu na Hrách VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v Kraji Vysočina. Velmi si vážíme úspěchu, kterého jste tam dosáhli. Hejtman Jiří Zimola takto poděkoval mladým jihočeským medailistům, se kterými se sešel v pondělí 24. února 2014 na krajském úřadě.

Hry se na Vysočině konaly od 19. do 23. ledna a mladí Jihočeši na nich obsadili historické druhé místo, když získali 24 medailí. „Z toho bylo 11 zlatých, čtyři stříbrné a devět bronzových. K tomu je nutné připočítat i šest čtvrtých, tři pátá a sedm šestých míst, díky kterým nasbírali 164...

Foto: Udělení titulu Fakultní škola Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. (187.84 KB) 21.02.2014


SOŠ ekologická a potravinářská Veselí nad Lužnicí se stala v pondělí 17. února 2014 Fakultní školou Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Titul, který převzal ředitel školy Ing. Ladislav Honsa z rukou děkana Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity Prof. RNDr. Františka Váchy, Ph. D. byl udělen na dobu 5 let. Spolupráce mezi oběma institucemi se bude uskutečňovat v oblastech: exkurze studentů a učitelů na pracovištích fakulty, účast učitelů školy na kurzech celoživotního vzdělávání pořádaných fakultou, zajišťování praxe studentů učitelských oborů biologie a chemie v SOŠ ekologické a potravinářské. Spolupráce obou škol probíhala již v...

21.02.2014

Obec Dříteň bude letos investovat do oprav památek i svého dalšího rozvoje. Půjde o rekonstrukci fasády a střechy místního zámku a obnovu oken a střechy kostela. Současně hodlají dříteňští zateplit školu a dokončit infrastrukturu v zástavbě nových rodinných domů.

Celkové náklady na tyto projekty výrazně překročí částku deseti miliónů korun a významnou měrou se na nich bude podílet energetická společnost ČEZ, respektive Jaderná elektrárna Temelín.

„Jednou z hlavních plánovaných investičních akcí pro letošní rok je dokončení infrastruktury v zástavbě nových rodinných domů v lokalitě za rybníkem Hořejší. V případě zateplení a výměny oken naší základní školy máme...

Foto: Hejtman Jiří Zimola hovoří při setkání se starosty měst a obcí na Jindřichohradecku. (60.10 KB) 21.02.2014

Radní Jihočeského kraje se ve čtvrtek 20. února 2014 v kinosále Kulturního domu Střelnice v Jindřichově Hradci sešli se starosty měst a obcí Jindřichohradecka.

Důvodem pravidelných schůzek se starosty měst a obcí na jihu Čech, plánovaných až do 6. března, je snaha o zajištění dobré oboustranné spolupráce a informovanosti oi správě Jihočeského kraje, investicích, změně legislativy nebo také o dotačních možnostech.

21.02.2014

Nová výstava na českobudějovické hvězdárně představí osobní pohled na přírodu Blanského lesa.

Práce na kleťské hvězdárně je pozoruhodným propojením nejmodernějších astronomických a IT technologií s pobytem na vrcholu hory Kleť. Zachovaná příroda a vzdálenost od moderní civilizace zajišťuje místním hvězdářům vynikající podmínky pro astronomická pozorování. Jaksi navíc se stali sousedy nejrůznějšího živočišstva.

Nová výstava na českobudějovické hvězdárně nemá být učebnicí zoologie ani atlasem zvířat. Hvězdáři se s vámi chtějí podělit o osobní zážitky a milá setkání s jejich chlupatými či opeřenými sousedy a sousedkami, žijícími v CHKO Blanský les a navštěvujícími...

Foto: Kapkou krve na Valentýna žáci opět prokázali svoji lásku k životu. (401.11 KB) 20.02.2014

Úctu k lidskému životu učí žáky Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9 již jedenáctým rokem unikátní akce - Valentýnská kapka krve. Pod mottem „Krev je život, život je láska" přišli i letos ve dnech od 17. 2. do 18. 2. dobrovolníci z řad žáků a pedagogů školy na transfuzní oddělení českobudějovické nemocnice, aby darovali krev.

Akce Valentýnská kapka krve vzešla před jedenácti lety z nápadu partnerské školy v Bratislavě a i po deseti letech stále motivuje mladé lidi ke kroku, ke kterému by třeba sami těžko hledali odvahu. Za deset let konání akce darovalo svou krev na svatého Valentýna již přes 350 žáků školy.

Mnohé z žáků inspiruje...

Foto: Prezident Miloš Zeman a hejtman Jiří Zimola při tiskové konferenci v Milevsku. (309.56 KB) 19.02.2014

Za to, že jste nám všem, tedy zástupcům kraje, měst i obcí, podnikatelům a zejména občanům našeho regionu pozorně naslouchal a dal nám možnost seznámit vás s našimi vizemi i potřebami, které je třeba nezbytně řešit, bych vám chtěl velice poděkovat. S těmito slovy se ve středu 19. února 2014 rozloučil hejtman Jiří Zimola s prezidentem Milošem Zemanem na tiskové konferenci v areálu společnosti ZVVZ Group v Milevsku u příležitosti ukončení třídenní návštěvy hlavy státu na jihu Čech.

„Zároveň se budu těšit, že se během dalších pracovních či jiných setkání budeme moci informovat o tom, jak některé společné kroky, které jsme měli možnost během těchto dnů nastínit, daří...

« Předchozí        Aktuální stránka: 168/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku